Mobil előfizetés

mindenkinek

Mobil rádiótelefon szolgáltatás

A Mobil rádiótelefon szolgáltatás olyan számfüggő személyközi hírközlési szolgáltatás, amely nyilvánosan elérhető telefonszolgáltatásnak minősül, és amelynek használata során a szolgáltatás nagy térben mozgó bármely Előfizetője – mobil rádiótelefon hálózat hálózati végpontján csatlakoztatott – nem helyhez kötött berendezésről indított hívással kommunikálhat egy másik hálózati végponttal, és amely szolgáltatás beszédátvitelre, valamint az ehhez kapcsolódó szolgáltatásokra és egyéb szolgáltatásokra (például adatátviteli szolgáltatások, rövid szöveges üzenetküldés) szolgál.

A Mobil rádiótelefon szolgáltatásra vonatkozó részletes leírást, és a további információkat, a szolgáltatás igénybevételének időbeli, földrajzi, személyi, tárgyi és egyéb korlátait az ÁSZF 1. számú melléklete tartalmazza.

b) Mobil internet-hozzáférés szolgáltatás A Mobil internet-hozzáférés szolgáltatás olyan rádiótávközlő hálózaton megvalósuló, az Előfizető által a szolgáltatási területen belül mozgás közben is igénybe vehető nyilvánosan elérhető elektronikus hírközlési szolgáltatás, amely internetcsatlakozást és ezáltal az internet lényegében valamennyi végpontjával összekapcsolási lehetőséget biztosít. A Mobil internet-hozzáférés szolgáltatás a Szolgáltató mobil hálózata által lefedett területen érhető el.

2.1.1. A Szolgáltatás igénybevételének módja és feltételei, és a kapcsolódó kötelezettségek

2.1.1.1. Együttműködési és tájékoztatási kötelezettség

Az Előfizető és a Szolgáltató a szolgáltatási jogviszonyból és az Előfizetői Szerződésből eredő szerződéses kapcsolatuk során kötelesek egymással együttműködni. Ennek érdekében a Szolgáltatás szempontjából jelentős tényekről, körülményekről, változásokról egymást kötelesek késedelem nélkül tájékoztatni. A Felek kötelesek egymásnak megadni minden olyan adatot és információt, amelynek közlése a Szolgáltatás szerződésszerű teljesítéséhez szükséges. Az Előfizető és/vagy jogutódja haladéktalanul köteles értesíteni a Szolgáltatót, ha személyét vagy jogállását, gazdálkodását érintő bármilyen jellegű változás következik be. E kötelezettség elmulasztásából eredő kár a mulasztó felet terheli. Az Előfizető – a kármegelőzési, illetve kárenyhítési kötelezettsége teljesítéseként – vállalja, hogy a Szolgáltatót haladéktalanul értesíti, ha észleli, hogy a Szolgáltató Szolgáltatása nem vagy nem kielégítően került teljesítésre. Az értesítés elmulasztása vagy késedelmes teljesítése esetén a Szolgáltató nem felel az esetlegesen ebből eredő károkért és/vagy Előfizetőt érintő költségekért.

2.1.1.2. A Szolgáltatás rendeltetésszerű használata

A Szolgáltató nem vállal felelősséget a Szolgáltatás minőségéért, ha az Előfizető a Szolgáltatást nem rendeltetésszerűen használja. A rendeltetésszerű használat körében:

a) Az Előfizető nem jogosult a Szolgáltatást továbbértékesíteni. A Szolgáltatás továbbértékesítése nem felel meg a rendeltetésszerű joggyakorlás követelményének, mert a Szolgáltatást a Szolgáltató annak az Előfizető általi személyes igénybevétele céljából nyújtja, a Szolgáltatás rendeltetése annak az Előfizetők általi személyes igénybevehetősége.

b) Az Előfizető nem jogosult a Szolgáltatást hálózati szolgáltatás nyújtására használni. A hálózati szolgáltatás Előfizető általi nyújtása nem felel meg a rendeltetésszerű joggyakorlás követelményének, mert a Szolgáltatást a Szolgáltató annak az Előfizető általi személyes igénybevétele céljából nyújtja, a Szolgáltatás rendeltetése annak az Előfizetők általi személyes igénybevehetősége.

c) Az Előfizető tudomásul veszi, és kötelezettséget vállal arra nézve, hogy az Előfizetői Szerződés keretében igénybevett Szolgáltatás használata során, különösen pedig az Ügyfélszolgálat igénybevételekor, továbbá az előfizetői bejelentések és panaszok megtétele során tartózkodik a zaklató, a közízlést és az emberi méltóságot sértő magatartástól. Amennyiben az Előfizető ezen kötelezettségének nem tesz eleget, a Szolgáltató jogosult az Előfizetőt felszólítani a rendeltetésellenes magatartás azonnali megszüntetésére. Amennyiben az Előfizető a kötelezettségének felszólítás ellenére sem tesz eleget, a Szolgáltató jogosult a Szolgáltatást 60 napos felmondással felmondani (Eht. 134. § (11) bekezdése alapján). Előfizető a Szolgáltatás igénybevétele és a Szolgáltatóval való kapcsolattartás során köteles az adott helyzetben általában elvárható magatartást tanúsítani, a rendeltetetésellenes és visszaélésszerű magatartástól tartózkodni, a Szolgáltató munkatársainak emberi méltóságát tiszteletben tartani és személyhez fűződő jogainak a megsértésétől tartózkodni. A Szolgáltatás rendeltetetésszerű használatára vonatkozó további feltételeket az ÁSZF 1. számú melléklete tartalmazza.

2.1.1.5. Átalánydíjas Mobil internet-hozzáférés szolgáltatásra vonatkozó speciális rendelkezések

A Szolgáltató Mobil internet-hozzáférés szolgáltatása a Felhasználók által megosztottan használt hálózati erőforrások felhasználására, azaz osztott erőforrásokra épül. A Felhasználók egymás adatátviteli sebességét is befolyásolhatják, ezáltal ezeknek az erőforrásoknak a túlzott igénybevétele, akár egy Előfizető részéről is, minden más Felhasználó számára negatív hatást (negatív felhasználói tapasztalatot) válthat ki, ez a mobilinternet szolgáltatások alapvető jellemzője. A hálózati erőforrások fentiek szerinti használata leronthatja a hálózat teljesítményét és ezzel a szolgáltatás minőségét. A fentiek figyelembevételével a hálózat rendeltetésszerű működésének biztosítása és az átlagos ügyfélélmény javítása érdekében az Internet Szolgáltatók Tanácsa által a Szolgáltató fenntartja magának a jogot a letölthető adatmennyiség korlátozása nélkül az adatsebesség lassítására az alábbiak szerint:

a) A Szolgáltató az ÁSZF 2. számú mellékletében meghatározott egyes díjcsomagok Előfizetője
vonatkozásában, az adott számlázási ciklusban a havidíjban foglalt belföldi adatforgalom elérésétől,
Szolgáltató rugalmasan, a hálózat aktuális leterheltségétől függően lassíthatja az adatsebességet. A
számlázási ciklus lezárulásakor a sebesség lassítása megszűnik. Ezen díjcsomagok vonatkozásában
ezen túlmenően a lenti b) pontban meghatározott Dinamikus szolgáltatásminőség-szabályozás is
alkalmazandó.

b) Az ÁSZF 2. számú mellékletében meghatározott Mobil internet-hozzáférést biztosító díjcsomagok és opciók vonatkozásában az Előfizető túlzott mértékű hálózathasználata esetén Szolgáltató Dinamikus szolgáltatásminőség-szabályozást – a továbbiakban: QoS-t – alkalmazhat a normál felhasználók védelmében. Szolgáltató túlzott mértékű hálózathasználatnak tekinti, ha az Előfizető az adott számlázási ciklusban 15 GB vagy a vezeték nélküli mobil internet szolgáltatáshoz tartozó díjcsomagban meghatározott egyéb forgalmi mérték felett forgalmaz (Túlforgalmazó Előfizető). A QoS a 3GPP TS 23.107 számú szabványának és az ETSI TS 123 107 V.9.0.0. szabványának megfelelően kerül
alkalmazásra. (A hivatkozott szabványok leírása elérhető az alábbi internetes honlapokon: www.etsi.org, illetve www.3GPP.org.) A Túlforgalmazó Előfizető a hálózati erőforrások kiosztásánál alacsonyabb prioritási szintre kerül, mint a többi Előfizető, és a hálózat túlterheltségekor a többi Előfizető nagyobb valószínűséggel fér hozzá a hálózati erőforrásokhoz, mint a Túlforgalmazó Előfizető. Ennek
következtében 15 GB vagy a vezeték nélküli mobil internet szolgáltatáshoz tartozó díjcsomagban meghatározott egyéb forgalmi mérték feletti adatforgalmat el nem érő Előfizető a hálózat túlterheltsége idején azonos körülmények esetén nagyobb sebességgel képes adatkommunikációt folytatni, mint a Túlforgalmazó Előfizető. Normál terhelésű hálózat esetén a Túlforgalmazó Előfizető nincs hátrányosan megkülönböztetve a többi Előfizetőtől, ugyanolyan adatsebességre képes, mint a normál felhasználók. Az alacsonyabb QoS prioritási szintbe sorolást a Szolgáltató a Túlforgalmazó Előfizetővel szemben legfeljebb 15 GB vagy a vezeték nélküli mobil internet szolgáltatáshoz tartozó díjcsomagban meghatározott egyéb forgalmi mérték feletti adatforgalom elérésekor az aktuális és az azt követő számlázási ciklusban alkalmazhatja.
Szolgáltató az ÁSZF 6. számú mellékletében meghatározott minőségi célértékeket a fenti esetben is biztosítja.

2.3. Az előfizetői végberendezés használatával kapcsolatban megszabott feltételek és korlátozások

Az Előfizető a Szolgálatás igénybevétele során kizárólag a hatályos magyar szabványoknak és szabályozásoknak
megfelelő Eszközt használhat. Az Előfizető az Előfizetői Hozzáférési Ponthoz kizárólag megfelelőség-tanúsítással
és megfelelő interfésszel rendelkező szabványos Eszközt csatlakoztathat.
Amennyiben az Előfizető nem megfelelő Eszközt használ, vagy ha az Eszköz konfigurációját átállítja és ezzel saját
magának, Szolgáltatónak vagy harmadik félnek kárt okoz, úgy az az Előfizető érdekkörében felmerült
károkozásnak minősül, Szolgáltató a károkozásokért nem felelős, az Előfizető köteles az okozott kár ellenértékét
a károsultnak megfizetni, és amennyiben az okozott kár megtérítése érdekében harmadik fél a Szolgáltatóval
szemben lép fel kártérítési igénnyel, úgy a Szolgáltató jogosult a kártérítési összeget Előfizetőre áthárítani. Az
Előfizető saját maga által üzembe helyezett Eszköz meghibásodásából, vagy az Előfizető által javított Eszköz nem
megfelelő működéséből eredő szolgáltatáskiesés kapcsán a Szolgáltató felelőssége ugyancsak kizárt.
Az Eszköz rendeltetésszerű használata és az üzemképességének biztosítása az Előfizető felelőssége. Az Előfizető
köteles a Szolgáltató által felszerelt, használatba adott Eszköz üzemeltetési feltételeit az Előfizetői Szerződés
időtartama alatt biztosítani, valamint a hibaelhárítás érdekében a Szolgáltatóval együttműködni.
Az Eszköz megfelelő működéséért a Szolgáltatót csak olyan mértékben terheli felelősség, hogy az átadott Eszköz
a hivatalos szabványnak vagy műszaki előírásnak megfeleljen. A Szolgáltató nem vállal felelősséget azokért a
károkért, amelyek az Előfizető érdekkörében merülnek fel, ideértve különösen az Előfizető által a Szolgáltatótól
függetlenül beszerzett Eszköz használatából eredő kárt, valamint a Helyhez kötött szolgáltatás esetében az olyan
kábelhálózaton keletkezett kárt, mely az Előfizető ingatlanában már korábban kiépítésre került és az Előfizető
döntése szerint a Szolgáltató ezen hálózaton keresztül biztosítja a szolgáltatást.
Helyhez kötött szolgáltatás esetén az Előfizető köteles lehetővé tenni, hogy a Szolgáltatás igénybevételéhez
szükséges, a Szolgáltató által biztosított Eszköz a rendeltetésének megfelelő módon kerüljön elhelyezésre,
beállításra és üzembehelyezésre a Felek által előzetesen egyeztetett időpontban a Szolgáltató vagy alvállalkozója
által. Ha az Előfizető által tett hibabejelentést követő vizsgálat megállapításai szerint a hiba nem a Szolgáltató által
használatba adott Eszközből adódott, úgy az átvizsgálással és a kiszállással kapcsolatos költségeket az Előfizető
köteles a Szolgáltató számlája alapján a Szolgáltató számára megfizetni.

2.3.1.Mobil szolgáltatásra vonatkozó rendelkezések

A Mobil Szolgáltatás igénybevételének előfeltétele a megfelelő hálózati kapcsolat megléte, amely az Előfizetői
SIM kártya aktiválásával valósul meg.
Az Előfizetőtől jogtalanul eltulajdonított vagy az elvesztett Eszközt (mobil rádiótelefon készüléket, USB modem, wifi
router stb.) az Előfizető írásbeli kérelmére a Szolgáltató legfeljebb egy éves időtartamra tiltó listára helyezi. Ehhez
– az írásbeli kérelem benyújtása mellett – az Előfizetőnek igazolnia szükséges a letiltani kívánt Eszköz feletti
rendelkezési jogát (pl.: IMEI számot és az Előfizető adatait tartalmazó számlával, Előfizetői, illetve a készülék
adásvételi szerződéssel stb.).
A Szolgáltató jogosult tiltó listára helyezni az Előfizető részére az Előfizetői, illetve a készülék adásvételi
szerződésben kedvezményesen értékesített Eszközt, ha az Előfizetői Szerződés határozott időtartamának lejárta
előtt nem a Szolgáltatónak felróható okból szűnt meg, és az ilyen esetre az egyedi Előfizetői Szerződés szerinti
fizetési kötelezettségét az Előfizető nem teljesítette a Szolgáltató felé.
A Szolgáltató jogosult tiltó listára helyezni azon Eszközt is, amelynek igénybevételével az Előfizető akadályozza,
vagy veszélyezteti a Szolgáltató hálózatának rendeltetésszerű működését, így különösen a megfelelőség-
17
tanúsítással nem rendelkező vagy nem megfelelő interfésszel rendelkező, valamint az előfizetői szolgáltatást
hálózati szolgáltatás nyújtására használó Eszközt

2.4. A segélyhívó szolgálatokhoz, valamint a segélyszolgálati állomásokhoz való hozzáférésre vonatkozó információk, ideértve különösen a segélyhívó szolgáltatás használatát, a segélyhívó fél helymeghatározásához szükséges adatokhoz való hozzáférés biztosítását és annak esetleges korlátait

A segélyhívó szolgáltatások az alábbiakban felsorolt hívószámokon a Szolgáltató által vállalt rendelkezésre állási
időben díjmentesen érhetők el.
• Mentők 104
• Tűzoltóság 105
• Rendőrség 107
• Európai egységes segélyhívó 112
A segélyhívás mobil rádiótelefon készülékről ingyenes és Előfizetői SIM kártya nélkül is lehetséges. Az Eht. 145. §
(2) bekezdésében foglalt kötelezettség alapján a segélyhívások megválaszolása céljából a Szolgáltató a hívó fél
azonosítása kijelzésének letiltására, továbbá a helymeghatározási adatai kezelésére vonatkozó hozzájárulásának
hiánya vagy visszavonása esetén is köteles a segélyhívó szolgálatok kérésére rendelkezésre bocsátani – külön
jogszabályban meghatározott módon – a hívó fél azonosítására, illetve a helymeghatározásra vonatkozó adatokat.
E kötelezettség alapján a Szolgáltató valós időben (real-time) megadja a hívó fél hívószámát a hívott fél felé a
24/1997. (III.26.) BM rendelet szerinti, az állam működése, a lakosság ellátása szempontjából kiemelten fontos
létesítmények, a rendőrség, a tűzoltóság és a mentőszolgálat hívószámaira kezdeményezett hívások esetében,
beleértve a „112” egységes európai segélyhívószámra irányuló hívásokat, valamint SMS-eket és MMS-eket is.

3. Az Előfizetői Szerződés megkötése és a szerződéskötés feltételei

A Szolgáltató a Szolgáltatást az Előfizető részére az Előfizetői Szerződés alapján nyújtja. Az Előfizetői Szerződés
a Szolgáltatás nyújtása tárgyában a Szolgáltató és az Előfizető között létrejött szerződés, amely a Szolgáltató
Általános Szerződési Feltételeiből, az Előfizetői Szerződésből áll. Az Előfizetői Szerződés megkötését megelőzően
a Szolgáltató nem bocsátja Előfizető rendelkezésére az Előzetes Tájékoztatást, az Előfizetői Szerződés adatainak
összefoglalóját, ilyen dokumentumokat a Szolgáltató nem állít elő, és ebből kifolyólag ezen dokumentumok
értelemszerűen nem képezik az Előfizetői Szerződés részét (eltérés az Eht. 127. § (1a) bekezdésétől, 129. § (1a),
(1b) és (1c) bekezdéseitől, az Eszr. 5. § (1) – (7) és a 7. §. (1) bekezdésétől). Az Előfizetői Szerződés részét
képezik továbbá a szerződéskötéskor ilyenként meghatározott egyéb dokumentumok, nyilatkozatok.

3.1. Az előfizetői jogviszony létrejötte

Az előfizetői jogviszony úgy jön létre, hogy az Előfizető a Szolgáltató ajánlatát tartalmazó Előfizetői Szerződés
feltételeit elfogadja azáltal, hogy az Előfizetői Szerződés megkötésére irányuló jognyilatkozatát az Előfizetői
Szerződés aláírásával vagy Ráutaló magatartással megteszi.
Felek erre vonatkozó kifejezett ellentétes megállapodása hiányában az Előfizetői Szerződésen a határozott
időtartam lejáratának napja nem kerül dátumszerűen meghatározásra.
Az Előfizető cégjegyzésre jogosult képviselője az Előfizetői Szerződés megkötésével kijelenti, hogy az Előfizetői
Szerződés Előfizető nevében való megkötésére jogosult.

3.1.1. Az Előfizetői Szerződés megkötésére irányuló igénybejelentés és ajánlat

Nagyvállalati ügyfélmenedzser fogadja az Előfizetőtől a Szolgáltatás igénybevételére vonatkozó bejelentését. Az
igénybejelentés időpontja az az időpont, amikor az összes szükséges adatot hiánytalanul tartalmazó
igénybejelentés és az összes szükséges kapcsolódó irat a Szolgáltató nagyvállalati ügyfélmenedzseréhez
megérkezik. Az igénybejelentésnek tartalmaznia kell a Szolgáltatás igénybevételére vonatkozó minden lényeges
feltételt, így különösen, a Szolgáltatás igénybevételének kívánt kezdő időpontját és az egyéb lényeges feltételeket.
A Szolgáltató egyes Szolgáltatásai tekintetében meghatározhatja, hogy az igénybejelentő mely további
elérhetőségén tehet az adott Szolgáltatással kapcsolatban igénybejelentést, azaz ilyen esetben a Szolgáltató az
adott Szolgáltatása tekintetében az igénybejelentést nem köteles valamennyi/bármely elérhetőségén befogadni.
Az egyes Szolgáltatásokra vonatkozó akciós feltételek és ÁSZF-ek közzététele nem minősülnek a Szolgáltató által
tett szerződéses ajánlatnak, így a Szolgáltatót ezekkel összefüggésben ajánlati kötöttség nem terheli.
Helyhez kötött szolgáltatás esetében az Igénybejelentő a Szolgáltatás Hozzáférési Pont létesítését csak olyan
ingatlanba kérheti, amely a Szolgáltató Szolgáltatási Területén helyezkedik el, és amelyet az Igénybejelentő
jogszerűen használ, és ahol az Előfizetői Szerződésből fakadó kötelezettségeinek – például, de nem kizárólagosan
a Szolgáltató általi ellenőrzés, és hibaelhárítás biztosítása – eleget tud tenni.
Az igénybejelentésnek legalább a következőket kell tartalmaznia:
• az igényelt hozzáférési pont pontos címét,
• amennyiben a létesítés helyének tulajdonosa az Előfizető személyétől eltér, az ingatlan tulajdonosának
írásbeli hozzájárulását a hozzáférési pont létesítéséhez.
Mobil szolgáltatás esetében tekintettel a szolgáltatás jellegére – különösen arra, hogy a Szolgáltatást az
Igénybejelentő nem helyhez kötötten kívánja igénybe venni, hanem több helyszínen – nem szükséges az igény
22
teljesíthetőségének a vizsgálata. Szolgáltató az Előfizetői Szerződést az erre irányuló igénybejelentés megtételével
egyidejűleg megkötheti.
A Szolgáltató a Szolgáltatás igénybevételére vonatkozó Előfizetői Szerződés megkötésére irányuló
igénybejelentés a Szolgáltatóhoz való beérkezését, illetve jelenlévők között az Igénybejelentő erre irányuló
bejelentéséről való tudomásszerzést követően haladéktalanul, de legfeljebb 15 napon belül elvégzi az igény
teljesíthetősége érdekében szükséges vizsgálatait, és ezen határidőn belül nyilatkozik és értesíti az Igénybejelentőt
arról, hogy
a) az igény teljesíthető, és ezzel egyidejűleg megjelöli a Szolgáltatás nyújtásának megkezdésére vállalt
kötelezettség teljesítésének legkésőbbi időpontját;
b) az igényt nem teljesíti.
A Szolgáltató az Előfizetői Szerződés kötését jogosult bármikor megtagadni, különösen:
a) ha az igénybejelentés nem tartalmazza a szerződéskötéshez lényeges és szükséges tartalmi elemeket;
b) a Szolgáltató nyilvántartása szerint az Igénybejelentőnek a Szolgáltatóval szemben bármely
szolgáltatásból eredő számlatartozása van, vagy az Előfizető korábban igénybe vett szolgáltatását
Szolgáltató az igénybejelentő súlyos szerződésszegése miatt, rendkívüli felmondással szüntette meg;
c) ha az iénybevételéhez szükséges műszaki feltételek a kért szolgáltatási címen nem állnak rendelkezésre,
vagy azokat az Igénybejelentő nem tudja biztosítani;
d) az Igénybejelentő igénybejelentésében a Szolgáltatás megkezdésére a szerződéskötés időpontját 30
nappal meghaladó időpontot jelölt meg.
e) ha az Igénybejelentő által elfogadott ajánlat megtételekor a Szolgáltató téves adatokból indult ki, nem vett
minden szükséges adatot figyelembe, vagy az adatok időközben megváltoztak, és emiatt az adott ajánlat
alapján történő szerződéskötés a konkrét ügyben veszteséges üzletet eredményezne a Szolgáltató
számára.
A Szolgáltató jogosult a nevében eljáró személyek képviseleti jogosultságát korlátozni, illetve eltérő tartalommal
meghatározni, különös tekintettel az Előfizetői szerződés megkötésére, módosítására, megszüntetésére való
jogosultság, szerződéses jognyilatkozatok megtétele, és a Szolgáltatás ellenértékének átvétele tekintetében. A
Szolgáltató képviseletében eljáró személyek az Előfizetőket – korlátozott képviseleti jog fennállása esetén –
tájékoztatják képviseleti jogosultságuk köréről

3.1.2. Az Előfizetői Szerződés megkötése

Az Előfizetői Szerződés jelenlévők között Üzlethelyiségen kívül köthető meg amennyiben a szerződést kötő
Felek, vagy azok képviselői az Előfizetői Szerződés megkötésekor személyesen jelen vannak. Jelenlévők között
Üzlethelyiségen kívül történő szerződéskötés esetében az Előfizetői Szerződés az aláírásával, illetve az Előfizetői
Szerződésben foglalt feltételek Előfizető általi Ráutaló magatartással történő elfogadásával jön létre.

3.1.3. Ráutaló magatartás

Szolgáltató ajánlatát elfogadó, az Előfizetői Szerződés megkötését, és az előfizetői jogviszony létrejöttét
eredményező Ráutaló magatartásnak minősül Előfizető részéről az Előfizetői Szerződés lényeges tartalmának
ismeretében tanúsított, egyetértést kifejező tevőleges magatartás, amely kifejezi az Előfizetői Szerződés
megkötésére irányuló akaratát, így különösen:

  • elektronikus felületen elektronikus eszközzel történő aláírás;
  • Előfizetői SIM kártya átvétele a Szolgáltatótól;
  • az Előfizetői Szerződéskötés során a szolgáltatási díj, vagy az Előfizetői SIM kártya/eSIM kártya díjának
    megfizetése;
  • olyan adásvételi szerződés megkötése, amelyben utalás található az Előfizetői Szerződésre;
  • a Szolgáltatás igénybevétele;
  • Előfizetői Hozzáférési Pont kiépítését és ezzel a Szolgáltatás létesítését lehetővé teszi és ennek
    megtörténtét a munkalapon papír alapon történő aláírással vagy elektronikus felületen elektronikus
    eszközzel történő aláírással igazolja.
  • egyéb, a fentiekben fel nem sorolt, az Előfizetői Szerződés megkötésére irányuló tevőleges magatartás.
    Felek megállapodnak, hogy amennyiben az Előfizetői Szerződés létrejöttét megelőzően erre nem került sor, a
    Szolgáltató az Előfizetői Szerződés megkötését követően tartós adathordozón 8 napon belül megküldi az Előfizető
    részére az Előfizetői Szerződést, valamint az Előzetes Tájékoztatást és a Szerződés-összefoglalót.
    Üzleti Előfizető nem jogosult – sem az Előfizetői Szerződés fennállása alatt, sem annak a megszűnését követő 1
    éves elévülési időn belül – kérni az Előfizetői Szerződés általa megjelölt időpontjában hatályos tartalmáról szóló
    dokumentum átadását.

3.1.4. Az Előfizetői Szerződés megkötésének egyéb szabályai

Az Üzleti Előfizető Előfizetői Szerződése megkötésére a képviseleti jogosultsággal rendelkező vagy az általa
írásban felhatalmazott személy jogosult, a jogosultság megfelelő igazolásával. Az igazolás abban az esetben
tekintendő megfelelőnek, ha a képviselője bemutatja az Üzleti Előfizető nyilvántartásba vételéről szóló cégkivonatot
vagy egyéb dokumentumot, és a képviseletre jogosult aláírási címpéldányát. Az Előfizetői Szerződés
megkötéséhez az Előfizető képviselőjétől érvényes személyi igazolvány, vagy útlevél, vagy egyéb
személyazonosság igazolására alkalmas okirat, cégek esetében ezen felül cégbejegyző végzés vagy cégkivonat,
továbbá eredeti aláírási címpéldány, társasági szerződés vagy alapító okirat egyidejű bemutatása szükséges.
A Szolgáltató a GIRO Elszámolásforgalmi Zártkörűen Működő Részvénytársaság (székhely: 1054 Budapest,
Vadász utca 31., Fővárosi Törvényszék Cégbírósága, Cg. 01-10-041159) közreműködésével jogosult ellenőrizni
az Előfizető adatainak hitelességét a Belügyminisztérium (Belügyminisztérium Nyilvántartások Vezetéséért Felelős
Helyettes Államtitkárság) adatbázisaiban.

A Szolgáltató fenntartja magának a jogot, hogy az Előfizető által megadott adatok valódiságát ellenőrizze.
Amennyiben az Előfizetői Szerződés megkötéséhez szükséges adatokat az Előfizető nem, vagy hamisan adja
meg, ideértve különösen az Előfizetői Hozzáférési Pont létesítésének helyét nem adja meg, úgy a Szolgáltató a
szerződéskötést, és/vagy a Szolgáltatás Hozzáférési Pont létesítését megtagadhatja.

3.1.5. Az Előfizetői Szerződés megkötéséhez szükséges adatok listája:

a) az Előfizető neve, székhelye;
b) az Előfizető számlázási címe, pénzforgalmi számlaszáma;
c) Előfizető képviselőjének születési neve, anyja születési neve, születési helye és ideje;
d) az Előfizető képviselőjének a)-b) pont szerinti adatai;
e) Helyhez kötött szolgáltatás esetén az Előfizetői Hozzáférési Pont helye;
f) Előfizető cégjegyzékszáma vagy más nyilvántartási száma;
g) kapcsolattartásra alkalmas elérhetőségek (e-mail cím, munkaidőben elérhető, kapcsolattartásra alkalmas
telefonszám).
h) az Előfizető képviselőjének személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolványának típusa és
száma fényképes személyazonosító okmány száma.
i) az Előfizető képviselőjének lakcímet igazoló hatósági igazolványának száma;
j) Előfizető cégbejegyző végzése vagy cégkivonata, továbbá az Előfizető nevében eljáró képviselő eredeti aláírási címpéldánya, társasági szerződés vagy alapító okirat. Üzleti Előfizető esetében az Előfizetői Szerződés megkötéséhez a fentieken túl cégbejegyző végzés vagy
cégkivonat, továbbá eredeti aláírási címpéldány, társasági szerződés vagy alapító okirat egyidejű bemutatása szükséges.

3.1.6. Az adatváltozás bejelentése

Előfizető az Előfizetői Szerződésben szereplő adatokban bekövetkezett változást – ideértve a számlázási cím változását is – köteles haladéktalanul, de legkésőbb az adatváltozást követő 15 (tizenöt) napon belül bejelenteni a Szolgáltatónak. A Szolgáltató a rendelkezésére bocsátott előfizetői adatokban bekövetkezett változások haladéktalan bejelentésének elmulasztásából eredő károkért nem vállal felelősséget, azonban az Előfizető szerződésszegésére tekintettel, az ezzel kapcsolatosan felmerülő kárának megtérítését követelheti az Előfizetőtől.

3.1.7. Az Előfizető hitelképességének vizsgálata

Az adatvédelemre és adatkezelésre vonatkozó szabályozással összhangban a Szolgáltató jogosult az Előfizető
hitelképességének vizsgálatára, annak érdekében, hogy képet kapjon az Előfizető fizetési készségéről és
képességéről a szerződéses fizetési kötelezettségek teljesítése érdekében, különös figyelemmel a Szolgáltató által
Előfizetőnek nyújtott kedvezményekre. A Szolgáltató a hitelképesség vizsgálata során jogosult az Előfizetőtől az
ehhez szükséges információkat, illetőleg ezt igazoló okmányokat kérni, és jogosult a fenti dokumentumok
hitelességének ellenőrzésére és felszólíthatja az Előfizetőt azok érvényességének igazolására. A szóban forgó
adatok kezelése Az ÁSZF 3. számú mellékletében foglaltak szerint történik.

A hitelbírálat eredményétől és a Szolgáltató mérlegelésétől függően kerülhet sor – esetenként Vagyoni biztosíték
adása mellett – utólag fizető előfizetői jogviszony létesítésére. Lejárt tartozás esetén a Szolgáltató az Előfizetővel
Előfizetői Szerződést nem létesít.

A Szolgáltató az Előfizetői Szerződés megkötése előtt és annak hatálya alatt bármikor jogosult az Előfizető
hitelképességét vizsgálni, és az Előfizetőtől az ehhez szükséges információkat, illetőleg ezt igazoló okmányokat
kérni. A Szolgáltató jogosult a fenti dokumentumok hitelességének ellenőrzésére és felszólíthatja az Előfizetőt azok
érvényességének igazolására. A hitelbírálat eredményétől és a Szolgáltató mérlegelésétől függően a Szolgáltató
jogosult a Szolgáltatás igénybevételét, vagy az Eszköz megvásárlását előleg vagy egyéb más biztosíték (pl.
bankgarancia, kezesség stb.) adásához kötni. Kivételt képez ez alól, amikor az Előfizető saját elhatározásából a
Szolgáltatás igénybevétele előtt a Szolgáltató által meghatározott összeget előlegként a Szolgáltatónál befizeti.
Ebben az esetben az Előfizető a Szolgáltatást az előleg értékéig veheti igénybe. A Szolgáltató az előleget saját
mérlegelési jogkörében meghatározott idő, de legfeljebb 12 hónap elteltét követően az Előfizető számláján jóváírja
és a jóváírást követően igénybe vett szolgáltatások díját, illetve az egyéb fizetési kötelezettségeket – az előlegként
befizetett összeg értékéig – folyamatosan beszámítással rendezi.

3.1.8. Az írásbeli szerződéskötés esetére irányadó rendelkezések

Az Előfizető tudomásul veszi, hogy a Szolgáltató az Előfizetői Szerződés megkötése előtt és annak hatálya alatt a
szolgáltatások biztosításához bármikor jogosult előleget vagy bankgaranciát kérni.
A Felek az Előfizetői Szerződés hatályának beálltát az egyes mobilhívószámokra vonatkozóan a következők szerint
határozzák meg: Az Előfizetői Szerződés az Előfizetői Szerződés akkor lép hatályba, amikor azt az Előfizető és a
Szolgáltató cégjegyzési jogosultsággal rendelkező, kellő felhatalmazással ellátott képviselői aláírták vagy
elektronikus úton megkötötték, amennyiben az Előfizetői Szerződést a Felek nem egyidejűleg írják alá, akkor a
hatálybalépés időpontja megegyezik a későbbi aláírás vagy megkötés dátumával.

3.1.12. Mobil szolgáltatásra vonatkozó egyéb rendelkezések

Az Ügyfélszolgálaton keresztül (telefonon, írásban, személyesen) történő ügyintézéshez az Előfizető köteles
megadni az egyértelmű azonosításához szükséges személyes adatokat, elsődlegesen az Előfizető által megadott
(4-6 jegyű, arab számokból álló) ügyfélbiztonsági kódot, ennek hiányában az Előfizető, illetve az Előfizető
képviselőjének azonosításához szükséges egyéb személyes adatokat. A Szolgáltató kérheti továbbá, hogy az
Előfizető adja meg az ugyanazon ügyfélszámhoz tartozó másik telefonszámát, vagy egyéb olyan telefonszámot,
ahol azonnal visszahívható. Amennyiben – a Szolgáltató által meghatározott esetekben – elengedhetetlen
mindezek megadása, és az Előfizető ezen kérésnek nem tesz eleget, a Szolgáltató az Előfizető igényét elutasítja.
Az Előfizető az Előfizetői Szerződés hatálya alá tartozó minden beszerzésére (különösen, de nem kizárólag új
Előfizetői SIM-kártya beszerzését) kizárólag a Szolgáltató által megjelölt értékesítési csatornákon keresztül
kerülhet sor. Előfizető ezen beszerzéseket kizárólag írásban meghatalmazott kapcsolattartója útján végezheti.
Előfizető beszerzési igényét a Szolgáltató által a számára biztosított megrendelőlap kitöltésével, és annak az
Előfizetői Szerződésnek megfelelően a Szolgáltatóhoz történő eljuttatásával jelzi. Előfizető által a Szolgáltatónak
megküldött megrendelőlap az Egyedi Előfizetői Szerződés elválaszthatatlan részét képezi, a megrendelőlap
megküldésével Előfizető az abban foglalt kötelezettségeket – összhangban az Előfizetői Szerződés
rendelkezéseivel – magára nézve kötelezőnek ismeri el.

A Szolgáltató a hivatali órákban – azaz munkanapokon 8:30–17:00 óráig – kézbesített megrendelést követően az
Előfizetői SIM Kártyákat, Eszközt 15 napon belül az Előfizető székhelyén, vagy a Megállapodás külön rendelkezése
alapján más helyen az Előfizető részére átadja, a berendezések esetén feltételezve, hogy az adott időpontban a
megfelelő raktárkészlet rendelkezésre áll. Megfelelő raktárkészlet hiányában a Felek a szállítás időpontját közösen
egyeztetik. Amennyiben Előfizetőnek lejárt számlatartozása van, annak kiegyenlítéséig a Szolgáltató a
megrendeléseket nem köteles teljesíteni. Az Előfizetői SIM-kártyák aktiválása – azaz a szolgáltatás
megkezdésének határideje – azok átadásától számított legkésőbb 15 napon belül történik meg. Amennyiben a
Szolgáltató az Előfizető megrendelését nem köteles teljesíteni, a megrendelés 60 nap múlva hatályát veszti.
Nem tartozik jelen pont hatálya alá az Előfizető előfizetésében üzemelő Előfizetői SIM Kártyákhoz új szolgáltatások
megrendelése, amire az Előfizető részére titkosként átadott ügyfélbiztonsági kód használatával van lehetőség. Az
azonosítók elvesztését, illetéktelen személyek tudomására jutását az Előfizető köteles haladéktalanul a
Szolgáltatóval közölni, és kérni azok megváltoztatását. Ezen azonosítók illetéktelen használatából, elvesztéséből,
illetéktelen személy tudomására jutásáról vagy az ezekről való értesítés késedelméből vagy elmulasztásából eredő
károkért csakúgy, mint az egyedi Előfizetői Szerződésben az Előfizető által meghatározott személyek esetleges
változásának haladéktalan bejelentésének elmulasztása miatt az Előfizetőt ért károkért a Szolgáltatót semmiféle
felelősség nem terheli.

4. Felelősség az előfizetői szerződés teljesítéséért

4.1. Az előfizetői hozzáférési pont helye

4.1.1. Mobil rádiótelefon szolgáltatás esetén

Előfizetői SIM kártya
A Mobil rádiótelefon szolgáltatás igénybevételére jogosult Előfizető azonosítására szolgáló aktív eszköz, amely
minimálisan tartalmazza az Előfizető azonosító számát, valamint a Mobil rádiótelefon szolgáltatások
igénybevételére szolgáló információkat. Az Előfizetői fizikai SIM Kártya mindenkor a Szolgáltató tulajdonát képezi,
azt követően is, hogy azt a Szolgáltató az Előfizetőnek használatra átadta.
Előfizetői SIM Kártya biztosítása
A Szolgáltató az Előfizető azonosítására szolgáló, a Mobil szolgáltatást megtestesítő Előfizetői SIM Kártyát
bocsát az Előfizető rendelkezésére, amely csak erre alkalmas Eszközzel használható. Az új Előfizetői SIM Kártyát
a kézhezvételtől számított 48 órán belül aktiválja a Szolgáltató. A Szolgáltató az Előfizetői SIM Kártyát az
Előfizetőnek fel nem róható módon bekövetkező meghibásodása, használatra alkalmatlanná válása esetén annak
az Ügyfélszolgálatra vagy a viszonteladókhoz történő leadását követően megfelelőre cseréli.
Amennyiben az Előfizetői SIM Kártyát az Előfizetőtől jogtalanul eltulajdonítják, akkor a Szolgáltató az Előfizető
kérelmére az Előfizető választása szerint az ÁSZF 6.1.3. pontban foglaltak szerint jár el.
.2. Hibaelhárítás, hibabejelentések kezelése, folyamata, a hibabejelentések nyilvántartásba
vételére és a hiba elhárítására vonatkozó eljárás
4.2.1.A hibabejelentés fogalma
Az Előfizető által tett olyan bejelentés, mely a Szolgáltatás nem Előfizetői Szerződés szerinti teljesítésével, így
különösen a szolgáltatás minőségének romlásával, mennyiségi csökkenésével vagy igénybevételi lehetőségének
megszűnésével kapcsolatos. Szolgáltató az előfizetői hibabejelentéseket a jelen ÁSZF 1.3. pontjában
meghatározott elérhetőségen fogadja.
4.2.2.A hibabejelentés menete
Szolgáltató az Előfizető által tett hibabejelentéseket visszaigazolja, hangfelvétellel rögzíti, és a rögzítésen túl
nyilvántartásba veszi. A nyilvántartás az alábbiakat tartalmazza:

  • az Előfizető értesítési címe vagy más azonosítója;
  • előfizetői hívószám vagy más azonosító;
  • hibajelenség leírása;
  • hibabejelentés időpontja (év, hónap, nap, óra);
  • a hiba okának behatárolására tett intézkedések és azok eredménye;
  • a hiba oka;
  • a hiba elhárításának módja és időpontja (év, hónap, nap, óra), eredményét (eredménytelenségét és annak
    okát);
  • az Előfizető értesítésének módja és időpontja, ezen belül is különösen az Előfizető bejelentésének
    visszaigazolásáról, a hiba elhárításának módjáról és időpontjáról (év, hónap, nap, óra), eredményéről
    (eredménytelenségéről és annak okáról) történő értesítés módja és időpontja.
    A Szolgáltató a hibabejelentéseket, a hibabehatároló eljárás eredményét és a hibaelhárítás alapján tett
    intézkedéseket visszakövethető módon, hangfelvétellel vagy egyéb elektronikus úton rögzíti, és az adatkezelési
    szabályok betartásával azt legalább 3 (három) évig megőrzi.
    Nagykereskedelmi partner hálózatán nyújtott helyhez kötött szolgáltatás esetén a hibabejelentésnek
    tartalmaznia kell az alábbiakat:
    • Előfizető bejelentő nevét, telefonszámát, e-mail címét
    • az észlelt hiba részletes leírását, beleértve a végponti eszköz(ök) azonosítóját
    • megerősítést előzetes ellenőrzésről, hogy a hiba nem az Előfizető érdekkörébe tartozó berendezésekben,
    kábelezésben vagy tápellátásban keletkezett
    • a helyszíni bejutás módját és helyszíni kapcsolattartó nevét, telefonszámát, e-mail címét
    4.2.3.A hibaelhárítás folyamata
    A Szolgáltató az Előfizető által bejelentett hibát a hiba tényleges okának feltárásával behatárolja és az elvégzett
    vizsgálat alapján a hibabejelentéstől számított 72 órán belül
  • a valós és a Szolgáltató érdekkörébe tartozó hibát kijavítja vagy
  • értesíti az Előfizetőt arról, hogy a hiba a vizsgálat alatt nem volt észlelhető, vagy a hiba nem a Szolgáltató
    érdekkörébe tartozó okból merült fel.
    39
    Nem tartozik a Szolgáltató érdekkörébe azon Szolgáltatások és Eszközök köre, amelyeket az internet jellegéből
    fakadóan nem a Szolgáltató biztosít vagy nem része a Szolgáltató által nyújtott Szolgáltatásnak. Nem tartozik a
    Szolgáltató érdekkörébe az olyan Eszköz, amelyet az Előfizető a Szolgáltatótól függetlenül szerzett be és mely az
    Előfizető tulajdonát képezi. Szolgáltató felhívja az Előfizető figyelmét arra, hogy ilyen esetekben a hibaelhárításhoz
    szükséges intézkedések megtétele az Előfizető kötelessége.
    Ha a bejelentett hiba behatárolásához, illetve kijavításához további helyszíni – az Előfizetői Hozzáférési Ponton
    vagy azt is érintően lefolytatandó – vizsgálat szükséges, a Szolgáltató az Előfizetővel az év, hónap, nap
    meghatározásával, 8 és 20 óra közé eső, 4 órás időszak megadásával időpontot egyeztet. A Szolgáltató az
    Előfizetővel történt egyeztetést és a helyszíni vizsgálatra közösen megállapított időpontot igazolható módon rögzíti.
    Ha a bejelentett hiba behatárolásához, illetve kijavításához harmadik személy, így különösen hatóság,
    közműszolgáltató vagy ingatlantulajdonos hozzájárulása szükséges, a hozzájárulást a Szolgáltató megkéri. A
    hozzájárulás beszerzése kezdeményezésének időpontját és a válasz Szolgáltatóhoz való beérkezésének
    időpontját a Szolgáltató rögzíti. A hozzájárulás beszerzésének időtartama nem számít be a 72 órás határidőbe. A
    Szolgáltató a hozzájárulás beszerzésének kezdeményezésével egyidejűleg értesíti az Előfizetőt a hozzájárulás
    szükségességének okáról, valamint arról, hogy a hozzájárulás beszerzésének időtartama nem számít bele a 72
    órás határidőbe.
    Ha a bejelentett hiba behatárolása, illetve kijavítása kizárólag a helyszínen, az Előfizető helyiségében lehetséges,
    és az Előfizetővel korábban lefolytatott egyeztetés során a Szolgáltató által felajánlott időpont az Előfizetőnek nem
    megfelelő, akkor a Szolgáltató által felajánlott időponttól az Előfizetővel előzetesen egyeztetett újabb időpontig
    eltelt időtartam nem számít be a 72 órás időtartamba határidőbe.
    Ha a bejelentett hiba behatárolása, illetve kijavítása a Szolgáltató és az Előfizető megállapodott helyszíni vizsgálat
    időpontjában a Szolgáltató érdekkörén kívül eső ok miatt nem volt lehetséges, úgy a Szolgáltató érdekkörén kívül
    eső okból alkalmatlannak bizonyult időponttól a Szolgáltató kezdeményezésére a Felek által közösen
    meghatározott új, alkalmas időpontig eltelt időtartam nem számít be a 72 órás határidőbe.
    Az Előfizetőnek a hiba behatárolása, valamint elhárítása céljából a Szolgáltatóval együtt kell működnie, és ennek
    keretében az Előfizetői Hozzáférési Pontnak helyet adó ingatlanba biztosítani köteles a belépést, ezen túl egyéb
    kötelezettség nem terhelheti.
    A Szolgáltató a hiba behatárolásáért, illetve a valós és a Szolgáltató érdekkörébe tartozó hiba kijavításáért díjat
    nem számít fel. A Szolgáltató az ilyen típusú hiba behatárolásával és kijavításával összefüggésben felmerülő – így
    különösen javítási, kiszállási – költségét sem hárítja át az Előfizetőre. Egyéb esetben, ha a Szolgáltató az Előfizető
    kérésére az Előfizetővel egyeztetett időpontban a tulajdonában álló vagy általa üzemeltetett Előfizetői Hozzáférési
    Ponthoz kiszáll, az Előfizető az ÁSZF 2. számú mellékletben meghatározott mértékű kiszállási díjat köteles
    megfizetni. A díjfizetési kötelezettség az Előfizetőt abban az esetben is terheli, ha a Szolgáltató az Előfizető
    hibájából nem tud az érintett ingatlanba bejutni, vagy amennyiben a hiba oka az Előfizetőnél merült fel (pl. Előfizető
    hibás Eszköze, rongálása stb.), továbbá téves hibabejelentés, illetve megtévesztés esetén. A Szolgáltató az
    Előfizetőnek az ismételt kiszállás díját az ÁSZF 2. számú mellékletben meghatározott mértékben felszámítja.
    Kizárólag a Szolgáltató – illetve megbízottja – jogosult a tulajdonában álló vagy általa üzemeltetett hálózattal
    kapcsolatos hibák kijavítására. Ha a Szolgáltató a hibaelhárítás során azt állapítja meg, hogy az Előfizető a
    meghibásodott hálózat javítására a Szolgáltatón kívül mást vett igénybe vagy saját maga kívánta megjavítani, és
    ezzel kárt okozott, a teljes okozott kárt köteles megtéríteni, valamint köteles viselni a Szolgáltatónak a hiba
    elhárításával kapcsolatban felmerült költségeit.
    Amennyiben az Előfizető jogellenes magatartásával más Előfizetőket is érintő hibaelhárítást hiúsít meg, felel a
    Szolgáltatónak okozott teljes kárért.
    40
    Ha a hibaelhárítási kötelezettségét a Szolgáltató az Előfizető, vagy az Előfizető érdekkörében felmerült ok, vagy a
    Szolgáltató tevékenységétől független, külső, általa elháríthatatlan ok miatt (vis maior) nem tudja teljesíteni,
    mindaddig nem esik késedelembe, amíg ezen akadályoztatás oka el nem hárul.
    A Szolgáltató a hiba kijavítását követően haladéktalanul, de legfeljebb 24 órán belül értesíti az Előfizetőt a hiba
    elhárításáról. A Szolgáltató a hiba elhárításáról szóló értesítési kötelezettségének a hibabejelentéssel vagy a
    helyszíni hibaelhárítással egyidejűleg is eleget tehet.
    A Szolgáltató lezártnak tekinti a hibát, és az Előfizetőt erről tájékoztatja az alábbi esetekben is:
  • Amennyiben a valós, a Szolgáltató érdekkörébe tartozó hiba elhárításához nem szükséges helyszíni, az
    Előfizetői Hozzáférési Ponton vagy azt is érintően lefolytatandó vizsgálat;
  • abban az esetben, ha egy hibajavításnál az Előfizető, vagy harmadik fél hibájából akadályozva van a
    Szolgáltató hibaelhárítási tevékenysége és a Szolgáltató nem tudja elvégezni a munkát, különösen:
    • az Előfizető ingatlanába történő bejutás nem lehetséges, mert az Előfizető nem tartózkodik
    otthon vagy a hibajavítás érdekében történő bejutást megtagadja;
    • az épületben a hibajavításhoz szükséges, a Szolgáltató tulajdonában lévő Eszközhöz történő
    hozzáférés bármely ok miatt akadályoztatott;
    • az Előfizető vagy az ingatlan tulajdonosa az ingatlanon belüli munkavégzéshez (különösen:
    átkábelezés) hozzájárulását nem adja meg;
    • az Eszköz elhelyezése harmadik személy ingatlanát érinti, azonban ő az építmény ingatlanán
    történő átvezetéséhez való hozzájárulását megtagadja;
    • az Előfizetőnél kihelyezett mérőeszköz az Előfizetőnek felróhatóan megsemmisült, vagy
    elveszett, vagy annak visszaadását az Előfizető megtagadja, vagy Szolgáltató általi elszállítását
    megakadályozza, ezáltal a mérési eredmények kiértékelése lehetetlenné vált;
    • az Eszköz elhelyezése a társasházi közgyűlés, vagy közös képviselő hozzájárulása esetében
    lehetséges, azonban ezen személyek az átvezetéshez történő hozzájárulás megadását
    megtagadja, vagy az engedély csak jelentős idő elteltével szerezhető be
    • az Eszköz elhelyezéséhez önkormányzati bontási engedély beszerzése szükséges.
    Nem minősül elhárítottnak a hiba, ha az Előfizető az eredeti hibabejelentés szerinti hibát ismételten bejelenti a hiba
    elhárításáról szóló szolgáltatói értesítéstől, annak elmaradása esetén a hibaelhárítás időpontjától számított 72 órán
    belül. Ebben az esetben nem számít be a hiba kijavítására rendelkezésre álló határidőbe a hiba elhárításáról szóló
    szolgáltatói értesítéstől, annak elmaradása esetén a hibaelhárítás időpontjától az előfizető által tett ismételt
    hibabejelentésig eltelt időtartam.
    Amennyiben a Szolgáltató az Előfizető által bejelentett hibát nem tudja határidőben elhárítani, úgy az Előfizetői
    Szerződést a Szolgáltató jogosult 15 napos felmondással felmondani. (Eht. 134. § (2) bekezdése alapján).
    4.2.5.Előfizető kötelezettségei a hibabejelentéssel és a hibaelhárítással kapcsolatban
    Előfizető a kárenyhítési és kármegelőzési kötelezettségének részeként haladéktalanul köteles a Szolgáltatót
    értesíteni arról, ha az elektronikus hírközlési szolgáltatás egyáltalán nem vagy hibásan működik. Szolgáltató nem
    vállal felelősséget olyan költségért és kárért, amely azért merül fel, mert az Előfizető ezen értesítési kötelezettségét
    nem vagy késedelmesen teljesíti.
    Előfizető köteles biztosítani, hogy a Szolgáltató az általuk előzetesen egyeztetett időpontban a hibaelhárítás
    céljából hozzáférjen a hálózathoz és mindazon Eszközhöz, amelyek szükségesek a Szolgáltatás nyújtásához.
    Előfizető biztosítja az Eszköz igénybevételéhez szükséges elhelyezést, valamint biztosítja az Előfizetői Szerződés
    teljes időtartama alatt az Eszköz áramellátását és az üzemeltetés feltételeit, illetve a hiba felmerülését követően
    haladéktalanul tájékoztatja a Szolgáltatót és a hibaelhárítás érdekében együttműködik vele.
    Minden olyan esetben, amikor helyszíni hibaelhárítás esetén az Előfizető részéről téves hibabejelentés történik
    vagy a hiba nem a Szolgáltató által használatba adott Eszközből adódott, az Előfizető köteles az ÁSZF 2. számú
    mellékletben meghatározott mértékű kiszállási díj megfizetésére.
    Kizárólag a Szolgáltató jogosult az általa üzemeltetett hálózattal kapcsolatban felmerülő hibák és a Szolgáltató által
    biztosított Eszközök működési zavarának kijavítására. Amennyiben a Szolgáltató a hibaelhárítás során azt
    tapasztalja, hogy az Előfizető saját maga próbálta meg helyrehozni a hálózati hibát, illetve az Eszköz működési
    zavarát, vagy a Szolgáltatón kívül mást (harmadik személyt) vett igénybe ezek kijavítására és ezzel a
    magatartásával az Előfizető kárt okoz – köteles megtéríteni a Szolgáltatónak a hiba elhárításával kapcsolatban
    felmerült költségeit és a teljes okozott kárt – ideértve azon károkat is, melyeket az Előfizető jogellenes
    magatartásával más Előfizetőknek (felhasználóknak) okozott.
  1. Az előfizetői szolgáltatások díja
    5.1. A díjcsomagokhoz kapcsolódó összeghatárok, adatmennyiség esetén az igénybevétel
    felső korlátjaként meghatározott összeghatárok, hívások, üzenetek és adatforgalom
    mennyisége, további egyedi díjszabású egységek, számok, szolgáltatások díjai
    5.1.1.Díjszabás
    A Szolgáltató a Szolgáltatás díjaira vonatkozó részletes információkat és feltételeket, így különösen
    • az egyes díjcsomagok esetében meghatározott összeghatárokat, adatmennyiségeket, hívás, üzenet,
    adatforgalom mennyiséget,
    • az egyedi díjszabású egységek, számok és szolgáltatások díjait,
    • az egyszeri díjakat,
    • a szolgáltatásnyújtás megkezdéséhez kapcsolódó díjakat, különösen belépési, csatlakozási,
    bekapcsolási díjakat,
    • a hibajavításhoz kapcsolódó díjakat,
    • a szolgáltatás szüneteltetése, korlátozása alkalmával esedékessé váló díjakat,
    • a különleges és célzott díjszabási rendszerekre, kedvezményes feltételekre vonatkozó általános
    rendelkezéseket,
    • díjazási feltételeket
    a jelen ÁSZF 2. számú mellékletében, a Díjszabásban rögzíti, amely az Előfizetővel kötött Előfizetői Szerződés
    szerves részét képezi. A Szolgáltató Díjszabása tartalmazza mindazon szolgáltatásokat is, amelyeket a Szolgáltató
    közvetített szolgáltatásként nyújt és a közvetítés tényét a Szolgáltató az Előfizetőnek megküldött számlában
    feltünteti.
    Szolgáltató rögzíti, egyúttal tájékoztatja az Előfizetőt, hogy az APN-t (Access Point Name, azaz a hozzáférési pont
    nevét) az Előfizető állíthatja be, az Előfizető építi fel és bontja a mobilinternet kapcsolatot a telefonkészüléke
    beállításával. A Szolgáltató által kibocsátott, szolgáltatásra vonatkozó számlán ezen előfizetői beállítások
    függvényében jelenik meg az Előfizető forgalma. Technikai háttér: ha a mobil rádiótelefon-hálózat alapértelmezett
    kapcsolódási pontja (APN) akár az előfizető beállítása következtében eltér a készüléken beállított értéktől, akkor
    4G hálózaton két külön PDP (Packet Data Protocol) session keletkezik. Amennyiben a készüléken az adatforgalmat
    Előfizető letiltja, úgy csak a készüléken beállított APN kapcsolata kerül lezárásra, míg az alapértelmezett APN-en
    felépített kapcsolat aktív marad. Ennek következtében az adatkapcsolat nem biztos, hogy az Előfizető által
    felépített, majd lezárt kapcsolatok szerinti bontásban, részletekben kerül rögzítésre a Szolgáltató által, hanem
    előfordulhat, hogy több adatkapcsolat együttesen kerül rögzítésre, számlázásra.
    5.1.2.Mobil szolgáltatások esetén alkalmazott értékhatár
    5.1.2.1. Egyedi értékhatár
    Minden Utólag Fizető Előfizető részére a Szolgáltató egyedileg, külön-külön megállapított, rendszeres
    időközönként felülvizsgált összeget (továbbiakban: Egyedi Értékhatár) állapít meg. Az Egyedi Értékhatár 30%-70%
    arányban megoszlik Mobilvásárlás értékhatárra (a továbbiakban MCOM értékhatár) és egyéb telekommunikációs
    értékhatárra (a továbbiakban Telco értékhatár), mely aránytól a Felek közös megállapodással eltérhetnek az
    Előfizetői Szerződésben. Az Egyedi Értékhatárra vonatkozó rendelkezések teremtik meg az alapját az Eht. 137. §
    (1) bekezdés d) pontja szerinti korlátozásnak a jelen ÁSZF 6.2.1. e) pontja alapján. Az MCOM értékhatár és/vagy
    Telco értékhatár elérése esetén a Szolgáltató által küldött ingyenes értesítés módja: az MCOM értékhatár és/vagy
    46
    Telco értékhatár 80%-nak elérésekor SMS értesítés, majd az MCOM értékhatár és/vagy Telco értékhatár átlépését
    követően SMS vagy hívás formájában értesíti az Előfizetőt.
    Amennyiben a Szolgáltató a Szolgáltatás igénybevételén túl olyan fizetési műveletet nyújt az Előfizető számára,
    amelynek keretében az Előfizető
    a) digitális tartalmat és hangalapú szolgáltatásokat tud vásárolni, vagy
    b) az Eszközről vagy annak segítségével jótékonysági tevékenység keretében vagy jegyvásárlás céljából
    tud olyan fizetést műveletet végezni
    aminek az ellenértékét a Szolgáltató a kapcsolódó szolgáltatói számlára terheli, és az Előfizetőnek kiszámlázza,
    akkor az egyszeri fizetési művelet összege – ideértve az MCOM értékhatárt is – tekintetében a Szolgáltató olyan
    limitet alkalmaz, amelynek az összege nem haladja meg a 15.000 forintot és a fizetési műveletek kumulált összege
    egy Előfizetőre vagy Előfizetői SIM Kártyára nézve naptári hónaponként nem haladja meg a 90.000 forintot.
    Az Egyedi Értékhatár az alábbiak szerint kerül meghatározásra:
    Az Egyedi Értékhatár mértéke az Előfizetői Szerződés fennállásának időtartamától és az egy Számlafizetőhöz
    tartozó Előfizetői SIM Kártyák száma alapján kerül meghatározásra az alábbiak szerint (ha a Felek ettől közös
    megállapodással el nem térnek az Előfizetői Szerződésben):
    0-6 hónapig 1-10 darab SIM esetén nettó 24.000 Forint, 10 SIM felett nettó 3.000 Forint /SIM
    7-12 hónapig 1-8 darab SIM esetén nettó 29.000 Forint, 8 SIM felett nettó 4.000 Forint /SIM
    13-24 hónapig 1-5 darab SIM esetén nettó 34.000 Forint, 5 SIM felett nettó 6.000 Forint /SIM
    25-36 hónapig 1-3 darab SIM esetén nettó 39.000 Forint, 3 SIM felett nettó 12.000 Forint /SIM
    37 hónap felett 1-2 darab SIM esetén nettó 48.000 Forint, 2 SIM felett nettó 18.000 Forint /SIM
    A fenti értékhatár-számítás Számlafizetőnként történik.
    Az adott Előfizetőre vonatkozó Egyedi Értékhatár mértékéről a Szolgáltató a 1788-as Ügyfélszolgálati
    telefonszámon ad tájékoztatást az érintett kérésére.
    A Szolgáltató az alábbi feltételek fennállása esetén az MCOM értékhatár elérését követően azonnal korlátozza az
    előfizető Mobilvásárlás szolgáltatását, illetve a Telco értékhatár elérését követően az Előfizető Szolgáltatását
    minden esetben, és egy napon belül 15 naptári napos fizetési határidővel hóközi számlát állít ki az Előfizető részére:
    a) az Előfizetőnek a korlátozás időpontjában kettő vagy több ki nem egyenlített, lejárt fizetési határidejű
    számlája van,
    b) az Előfizető ki nem egyenlített lejárt fizetési határidejű számlá(i)nak összege magasabb az Egyedi
    Értékhatáránál a korlátozás időpontjában,
    c) az Előfizető nem rendelkezik kiegyenlített számlával a korlátozás időpontjában,
    d) az Előfizető 24 órán belül generált az egyedi értékhatáránál magasabb összegű forgalmat.
    Az MCOM értékhatár és/vagy Telco értékhatár elérését követően – amennyiben a fent meghatározott feltételek
    nem állnak fenn – Szolgáltató a Szolgáltatás korlátozása nélkül hóközi számlát állít ki 5 munkanapos fizetési
    határidővel és 20%-os forgalomnövekmény lehetőségével Előfizető részére. Amennyiben az Előfizető nem
    egyenlíti ki határidőre a hóközi számlát, vagy további több, mint 20%-kal emelkedik a forgalma a hóközi számla
    befizetése előtt, abban az esetben az MCOM szolgáltatás korlátozásra kerül az MCOM értékhatár túllépése miatt,
    illetve korlátozásra kerül a Szolgáltatás is a Telco értékhatár túllépése miatt.
    47
    Az Előfizető az MCOM értékhatár és/vagy Telco értékhatár eléréséig használhatja a Szolgáltatást anélkül, hogy
    tőle a Szolgáltató hóközi díjfizetést követelne. Az Előfizető a hóközi számlát kiegyenlítheti OTP ATM-en, WEB-en,
    Lapker üzlethálózatban, banki utalással, csekkes befizetéssel (amennyiben nem rendelkezik E-számla
    szolgáltatással), vagy személyesen a Szolgáltató üzleteiben. A hóközi számla csoportos beszedési megbízással
    nem teljesíthető.
    Az ATM automatákon keresztüli díjfizetés során az Előfizetőnek a kifizetéssel érintett előfizetői jogviszonyhoz/
    Előfizetői SIM Kártyához tartozó mobil hívószámot szükséges megadnia.
    A hóközi díj befizetése értesítés alapján az abban megjelölt határidőig esedékes, a hóközi számla bevárása nélkül.
    MCOM értékhatár és Telco értékhatár Felhasználása
    Az MCOM értékhatárt és/vagy Telco értékhatárt a Szolgáltató akkor tekinti elértnek, ha az Előfizető részére az
    adott Periódusban kiállított számla végösszege, valamint az Előfizető által az adott Periódusban kezdeményezett
    díjfizetésre köteles forgalom még ki nem számlázott bruttó értéke eléri az MCOM értékhatárt és/vagy Telco
    értékhatárt.
    Az Előfizető nem tagadhatja meg az MCOM értékhatárt és/vagy Telco értékhatárt meghaladó forgalom díjának
    megfizetését arra hivatkozással, hogy a Szolgáltató a szolgáltatást nem korlátozza, tekintettel arra, hogy bizonyos
    szolgáltatások díjai, pl. a roaming nem az igénybevétellel egyidejűleg jelennek meg a számlázási rendszerben.
    A Szolgáltató a teljes körű Szolgáltatást folyamatosan biztosítja, amennyiben a Periódusban kiállított valamennyi
    számlát az Előfizető határidőre teljesíti. Ebben az esetben a megkezdett számlázási időszak kezdő időpontjától –
    a folyamatban lévő Periódus lejárta előtt – új Periódus indul

5.2.3.Szünetelés, korlátozás, visszakapcsolás esetén fizetendő díjak
A jelen ÁSZF 2. számú melléklete szerinti visszakapcsolási díjat kell fizetni az Előfizetőnek minden olyan esetben,
amely miatt az Előfizetői Szolgáltatás korlátozásra került és az Előfizető annak visszakapcsolását, újbóli működését
kéri.
Ha az Előfizetői Szolgáltatás az Előfizető kérésére szünetel, a szünetelés időtartamára az Előfizetőt csak – az
Előfizetői Szerződésben feltüntetett – csökkentett, indokolt és méltányos díj fizetésére lehet kötelezni, amely díjat
az ÁSZF 2. számú melléklete tartalmaz
A Szolgáltató a szolgáltatás korlátozásának idejére kizárólag a nyújtott szolgáltatással arányos díjat számíthat fel,
mely díjat az ÁSZF 2. számú melléklete tartalmaz.
5.2.4.Az Előfizetői szerződés megszűnése, idő előtti felmondása és módosítása esetén
fizetendő díjak
Az Előfizetői Szerződés megszűnésének következményeit, így különösen az Előfizetőt terhelő fizetési
kötelezettségeket a jelen ÁSZF 8.2.2.3 és 8.2.2.4. pontjai tartalmazzák
5.5.4.A díjtartozás megfizetésére vonatkozó rendelkezések
A Szolgáltató az Előfizetői Szerződésből fakadó díjkövetelések érvényesítése érdekében harmadik fél
Szolgáltatását veheti igénybe. A harmadik fél eljárása során felmerülő költségek – adminisztrációs költségek – az
Előfizetőt terhelik a jelen ÁSZF 2. számú Mellékletében meghatározottak szerint, valamint a Szolgáltató jogosult a
díjkövetelés érvényesítése céljából a harmadik fél részére átadni az Előfizető adatait. (ÁSZF 3. számú Melléklet).
A Szolgáltatás díjának megfizetéséért az Előfizetői Szerződést megkötő Előfizető a felelős, függetlenül a
Szolgáltatás tényleges igénybe vevőjétől. Amennyiben az Előfizető és a Számlafizető egymástól elkülönül, úgy a
számla kiegyenlítéséért egyetemlegesen felelnek. Ebben az esetben az Előfizetői Szerződés feltételeit, valamint
az ÁSZF-et a Számlafizetőnek is el kell fogadnia és ezt az Előfizetői Szerződés megkötésekor megerősítenie.
A Szolgáltató az Előfizető által fizetett havi előfizetési díj ellenszolgáltatással nem fedezett részét az Előfizető
igénybejelentése alapján az Előfizető részére visszatéríti, azokat az eseteket kivéve, amikor a Szolgáltatás nem
megfelelő minősége az Eszköz, illetve Előfizetői SIM Kártya rendeltetésellenes használatára, földrajzi vagy légköri
körülményekre, a helyhez kötött hálózatoknál jelentkező hibákra, valamint a nemzetközi barangolás (roaming)
szolgáltatás Előfizető általi barangolás (roaming) szolgáltatás igénybevétele alatt más szolgáltatók mobil
telefonszolgáltatásának hibáira, illetve a helyhez kötött hálózatoknál jelentkező hibákra vezethető vissza . A
visszatérítendő összeget – amennyiben azt az Előfizető a Szolgáltatónak már kifizette – a Szolgáltató az Előfizető
részére a következő havi elszámolás alkalmával, vagy a bejelentés elbírálásától számított harminc (30) napon belül
az Előfizető számláján jóváírja, vagy egy összegben visszafizeti

5.5.8.A különböző fizetési módokból adódó, Előfizetőt érintő eltérések
Az Előfizető a díjakat készpénzben, banki átutalással, hitelkártyával, postautalványon, készpénz-átutalási
megbízással, ATM automatákon, a Szolgáltató díjbeszedő partnereinek igénybevételével, illetve a Szolgáltató
honlapján (http://www.vodafone.hu/szamlabefizetes) keresztül, vagy a Szolgáltató előzetes kifejezett
hozzájárulása esetén csoportos beszedési megbízás útján teljesítheti.
Az ATM automatákon keresztüli díjfizetés során az Előfizetőnek a kifizetéssel érintett előfizetői jogviszonyhoz/SIM
kártyához tartozó mobil hívószámot szükséges megadnia. Amennyiben az Előfizetőnek több számlafizetője van,
úgy az ATM automatákon keresztüli díjfizetés nem valósítható meg.
A Szolgáltató a díjak teljesítését a Szolgáltató díjbeszedő partnerein keresztül is lehetővé teszi. A díjbeszedő
partnerek a befizetéseket a Szolgáltató nevében eljárva, a Szolgáltató megbízott pénztáraként veszik át.
A szolgáltató megbízott díjbeszedő partnerei és az általuk biztosított díjfizetés módjai:
• Magyar Lapterjesztő Zrt. (Székhely: 1097. Budapest, Táblás utca 32.) mint adatfeldolgozó: A díjfizetés a
díjbeszedő partner által üzemeltetett üzlethálózatban, (Inmedio, Relay és hírlapárusító üzletek) POS
terminálokon lebonyolított tranzakciók során készpénzzel vehető igénybe. A díjfizetés során az Utólag
Fizető Előfizetőnek a kifizetéssel érintett előfizetői jogviszonyhoz/SIM kártyához tartozó mobil hívószámot
szükséges megadnia. A díjbeszedő partner a sikeres befizetést követően az átvételt igazoló pénztári, nem
adóügyi bizonylatot állít ki. A tranzakcióért a Szolgáltató és a díjbeszedő partner külön díjat nem számol
fel.
A számla kiegyenlítésének napja:
• postai átutalás esetén az a nap, amikor a Szolgáltató bankszámlájára megérkezik a befizetett összeg;
• banki átutalás esetén az a nap, amikor a Szolgáltató bankszámlájára megérkezik a befizetett összeg;
• belföldi kibocsátású, internetes vásárlásra alkalmas bankkártyával történő fizetés esetén az a nap, amikor
a Szolgáltató bankszámlájára megérkezik a befizetett összeg;
• készpénzes befizetés esetén az a nap, amikor az Előfizető az esedékes díj összegét készpénzben
kiegyenlíti;
• banki ATM automatán keresztül történő befizetés esetén az a nap, amikor a Szolgáltató bankszámlájára
megérkezik a befizetett összeg;
• csoportos beszedési megbízás esetén az a nap, amikor a bank sikeresen megterheli az Előfizető
számláját az adott összeggel;
• a Szolgáltató honlapján (http://www.vodafone.hu/szamlabefizetes) keresztül történő befizetés esetén az
a nap, amikor a Szolgáltató bankszámlájára megérkezik a befizetett összeg;
• A Szolgáltató díjbeszedő partnereinek igénybevételével történő befizetés esetén az a nap, amikor az
Előfizető sikeres befizetést hajt végre a díjbeszedő partnernél.
• A fent meghatározott fizetési módok esetében Előfizető felelőssége a befizetett összeg egyértelmű
azonosításához szükséges adatok (banki átutalás, csoportos beszedési megbízás vagy postai átutalás
64
esetén a közlemény rovatban a számlafizető azonosító, egyéb esetekben az előfizetéssel érintett
telefonszám) feltüntetése. Ennek elmulasztásából vagy a nem megfelelő, hibás, pontatlan stb.
feltüntetéséből eredő következményekért, különösen, ha a befizetett összeg ennek okán nem kerül
lekönyvelésre az Előfizető Szolgáltatónál vezetett folyószámláján, az Előfizető felel.
• A számlafizetés kapcsán felmerülő banki (pénzforgalmi) költség az Előfizetőt terheli minden esetben,
ennek költségeiről a számlavezető bankjánál szükséges érdeklődnie.
• Postai átutalással kizárólag lezárt, teljes havi számla befizetésére van mód, részszámla kiegyenlítése (pl.
vitatott díjtétel miatt) a Szolgáltató személyes ügyfélszolgálatán, a vodafone.hu oldalán bankkártyával,
Lapker üzlethálózatban és OTP ATM-en lehetséges.
• Egyes díjfizetési módok (Postai átutalás, Lapker üzlethálózatban teljesített befizetés, személyes
ügyfélszolgálaton történő befizetés) nem tesznek eleget az egyes díjcsomagok igénybe vételee setén
vállalt e-Pack fizetési módoknak, mely maga után vonhatja az e-Pack feltételek nem teljesítése miatti adott
havi kedvezmény elvesztését, illetve a kedvezmény mértékével egyező díj kiszámlázását.
• a Szolgáltató díjbeszedő partnereinek igénybevételével történő befizetés esetén az a nap, amikor az
Előfizető sikeres befizetést hajt végre a díjbeszedő partnernél.
A csoportos beszedési megbízás esetén, amennyiben az érintett pénzintézet (bank) kétszer egymás után
visszautasítja a Szolgáltató beszedési igényét, úgy az Előfizető a továbbiakban a díjakat csak készpénzben,
készpénzátutalási megbízással, ATM automatákon keresztül egyenlítheti ki. Ezután – a Szolgáltató által
kezdeményezett fizetési mód váltást követően – a csoportos beszedési megbízás, mint fizetési mód, csak három
hónap elteltével választható ismételten.
Banki átutalás esetén az Előfizető felelőssége a befizetett összeg egyértelmű azonosításához szükséges adatok
(banki átutalás esetén a közlemény rovatban a számlafizető azonosító) feltüntetése. Ennek elmulasztásából vagy
a nem megfelelő, hibás, pontatlan stb. feltüntetéséből eredő következményekért, különösen, ha a befizetett összeg
ennek okán nem kerül lekönyvelésre az Előfizető Szolgáltatónál vezetett folyószámláján, az Előfizető felel.
A számlafizetés kapcsán felmerülő banki (pénzforgalmi) költség az Előfizetőt terheli minden esetben, ennek
költségeiről a számlavezető bankjánál szükséges érdeklődnie.
A Szolgáltató jogosult a számlában megadott fizetési határidő eredménytelen leteltét követően napi késedelmi
kamatot felszámítani az Előfizető hátralékos, ki nem fizetett tartozása után. A késedelmi kamat mértéke évi 12
százalék. A kamatfizetési kötelezettség esedékessége a 2017.08.01. előtt kötött Előfizetői Szerződések esetén a
késedelem 31. napjától, 2017.08.01. után kötött Előfizetői Szerződések esetén a késedelem első napjától.
Számlamelléklet
Szolgáltató az Előfizető részére kiállított számlához csatolt mellékletben az Előfizető által fizetendő díjakat a 2.
számú mellékletben alkalmazott díjkategóriák szerinti bontásban tünteti fel. Külön kategóriaként tünteti fel a
Szolgáltató a számlamellékletben az emelt díjas hívások és a fogadott hívások után a fizetendő díjakat, továbbá
feltüntetni azon nem elektronikus hírközlési szolgáltatások díját is, amelyek díját a Szolgáltató számlázza ki. A
számlamellékletben külön fel kell tüntetni a beszéd és nem beszéd célú hívásokért felszámított díjakat, valamint a
díjazási időszakokat. Az olyan internet-hozzáférés szolgáltatást is tartalmazó szolgáltatáscsomag esetén – ideértve
azt is, ha a Szolgáltató az internet-hozzáférés szolgáltatást nem előfizetői szolgáltatással értékesíti -, amelyben az
internet-hozzáférés szolgáltatás díja forgalomtól független, vagy az adatmennyiség előre meghatározott, a
szolgáltató a számlamellékletben az internet-hozzáférés szolgáltatás díját – ideértve a Szolgáltatás díjára
vonatkozó kedvezményeket is – a többi, számlában foglalt szolgáltatás díjától elkülönítetten is feltünteti.
A Szolgáltató a hívó Előfizető számára ingyenes hívások, beleértve a Hatóság által „nem azonosítható
hívószámként” megjelölt hívószámokra kezdeményezett hívásokat is, nem jelöli meg a hívó Előfizető számláján és
a számlamellékletben.
65
A Hívásrészletező
Az Előfizető kérésére a Szolgáltató az adatkezelési szabályok figyelembevételével biztosítja, hogy az Előfizető, a
kezelt adatok törléséig díjmentesen megismerhesse a fizetendő díj számításához szükséges forgalmazási és
számlázási adatokra vonatkozó kimutatást (hívásrészletező). A hívásrészletező eseti jelleggel, határozott időre
vagy visszavonásig igényelhető. A hívásrészletezőt a Szolgáltató minden esetben az erre vonatkozó kérelem
bejelentésétől számított, legkésőbb 15 (tizenöt) nap alatt készíti el. A hívásrészletező havonta egy alkalommal
díjmentesen igényelhető. Visszamenőleges igénylés esetén az Előfizető minden, már kiállított számlához egy
esetben kérhet díjmentesen hívásrészletezőt. Az Előfizető a hívásrészletező kiállítását utólag legfeljebb egy évre
visszamenőleg igényelheti a Szolgáltatótól.
A hívásrészletező a következőket tartalmazza szolgáltatónként és szolgáltatásonként:
• hívott szám
• a hívás kezdő időpontja
• a hívás időtartama
• a hívásegység díja
• a hívás díja
• a nem beszéd célú adatforgalom időpontja
• adatforgalom mennyisége, vagy időalapú számlázásnál az adatforgalom időtartama
• egységnyi forgalom vagy időalapú díj számlázásánál az egységnyi időalapú díj és
• az adatforgalom díja
• az emelt díjas telefonszámok számhasználójának, valamint az általa nyújtott szolgáltatásnak a
megnevezését, a kiszámlázott szolgáltatások időtartamát vagy adatforgalmát, kivéve, ha az előfizető ezen
információk feltüntetését nem kérte.
66

  1. A szolgáltatás szüneteltetése, korlátozása, felfüggesztése
    6.1. Az előfizetői szolgáltatás szüneteltetésének esetei, ideértve a karbantartást is, feltétele
  2. A szolgáltatás szüneteltetése, korlátozása, felfüggesztése
    6.1. Az előfizetői szolgáltatás szüneteltetésének esetei, ideértve a karbantartást is, feltételei,
    az Előfizető által kérhető szüneteltetés leghosszabb időtartama, a díjfizetéshez kötött
    szüneteltetés esetei
    A Szolgáltatás szünetelésére vagy szüneteltetésére sor kerülhet mind az Előfizető, mind a Szolgáltató
    érdekkörében felmerült okból, Előfizetői vagy Szolgáltatói kezdeményezésre, valamint a Felek érdekkörén kívül
    eső Vis Maior következtében, illetve a jelen ÁSZF-ben vagy jogszabályban meghatározott események
    bekövetkezése esetén.
    6.1.1. Az Előfizető által kérhető, illetve az Előfizető érdekkörében felmerülő szüneteltetés szabályai
    6.1.1.1. A Szolgáltató köteles az Szolgáltatást az Előfizető kérésére – amennyiben ezt a Szolgáltatás
    sajátosságai lehetővé teszik – szüneteltetni. Helyhez kötött szolgáltatás esetén az Előfizető
    köteles közölni a szüneteltetés kezdő időpontját, valamint a szüneteltetés időtartamát, a
    szüneteltetés kezdő időpontját megelőzően legalább 5 munkanappal. Az Előfizető a
    szolgáltatás szüneteltetésére vonatkozó nyilatkozatát legkorábban a szünetelésnek az
    Előfizető által szándékolt megvalósulását megelőző 30. naptól teheti meg.
    6.1.1.2. Határozott idejű Előfizetői Szerződés esetében a kérhető szüneteltetés időtartama legalább
    1 hónap és legfeljebb 6 hónap. Ebben az esetben az Előfizetői Szerződés időtartama a
    szüneteltetés időtartamával meghosszabbodik.
    6.1.1.3. Határozatlan idejű szerződés esetében a kérhető szüneteltetés időtartama legalább 1 hónap
    és legfeljebb 12 hónap.
    6.1.1.4. A szünetelés időtartama alatt – miután a Szolgáltató a szünetelés időtartama alatt fenntartja
    az Előfizetői jogviszonyt – az Előfizető csökkentett, indokolt és méltányos díj megfizetésére
    köteles.
    6.1.1.5. Az Előfizető által kérelmében meghatározott szünetelési időtartam lejártával a Szolgáltató a
    szolgáltatást köteles visszakapcsolni, és erről az Előfizetőt haladéktalanul, de legkésőbb 24
    órán belül értesíteni. Amennyiben a visszakapcsoláshoz nem szükséges helyszíni
    intézkedés, a Szolgáltató külön díjat nem számíthat fel. Amennyiben a visszakapcsoláshoz
    helyszíni intézkedés szükséges, a Szolgáltató indokolt, méltányos egyszeri díjat számíthat
    fel.
    6.1.1.6. Bár a Szolgáltató nem biztosít Szolgáltatáscsomagot, azonban a Szolgáltató fenntartja a
    jogot arra, hogy szüneteltetést csak az Előfizető összes szolgáltatására egységesen
    foganatosítson – hacsak a Felek másban nem állapodnak meg (eltérés az Eszr. 17. § (4)
    bekezdésétől).
    6.1.1.7. Helyhez kötött internet-hozzáférés szolgáltatás esetén business internet szolgáltatás
    szüneteltetése is lehetséges, azzal, hogy a Prémium kiegészítő szolgáltatás önmagában
    nem szüneteltethető, a szolgáltatás kizárólag az ÁSZF 7. számú mellékletében szereplő
    alapcsomagok részeként szüneteltethető, illetve Prémium kiegészítő szolgáltatás
    igénybevétele esetén az alapcsomag is csak azzal együtt szüneteltethető
    6.1.2. Az előfizetői Szolgáltatás szüneteltetésére sor kerülhet:
    67
    • az Előfizető a szünetelést legalább 15 nappal megelőző előzetes értesítése mellett a hálózat
    átalakítása, felújítása, cseréje, karbantartása miatt – amennyiben a szüneteltetést nem
    igénylő más gazdaságos műszaki megoldás nem áll rendelkezésre – amely naptári
    hónaponként az 1 napot nem haladhatja meg. Minden olyan Szolgáltatás, melyet az Előfizető
    a társszolgáltató hálózatán vesz igénybe és a Szolgáltatás megfelelő működése miatt a
    hálózat átalakítása, felújítása, cseréje vagy karbantartása szükséges, azok időpontjai a
    társszolgáltató által kerülnek meghatározásra. Szolgáltató a társszolgáltatótól kapott
    információ alapján az Előfizetőt haladéktalanul, de legalább a szüneteltetést 15 nappal
    megelőzően előzetesen értesíti;
    • előre nem látható és el nem hárítható külső ok (vis maior) esetén,
    6.1.3. Az előfizetői Szolgáltatás szüneteltetésének egyéb esetei:
    • Mobil szolgáltatás esetén a Szolgáltató az Előfizető egyértelmű azonosítása után az
    Előfizető kérelmére köteles haladéktalanul szüneteltetni a Mobil szolgáltatást, amennyiben
    a bejelentés indoka az Előfizetői SIM Kártya elvesztése, eltulajdonítása. Lopás, valamint az
    Előfizetői SIM Kártya elvesztése esetén a szolgáltatás felfüggesztésének kérésétől számítva
    az Előfizetői SIM Kártya pótlásáig és aktiválásáig eltelt időtartammal a határozott idejű
    szerződés időtartama meghosszabbodik. A szünetelés maximális időtartamára vonatkozó
    rendelkezései erre az esetre is vonatkoznak. Az előfizetői SIM Kártya pótlása – a mindenkori
    Díjszabás alapján – térítés ellenében történik. Határozott idejű szerződés esetén 14 naptári
    nap áll az Előfizető rendelkezésére az Előfizetői SIM Kártya pótlására anélkül, hogy
    Szolgáltató csökkentett, indokolt és méltányos díj fizetését kérné Előfizetőtől a szünetelés
    időtartamára
    • Felszámolás, csődeljárás vagy végelszámolás elrendelése esetén a Szolgáltató jogosult a
    Szolgáltatást e körülmény bekövetkeztétől kezdve szüneteltetni, amíg az Előfizető nem ad a
    Szolgáltatás 12 havi díjának megfelelő vagyoni biztosítékot. Az Előfizető fizetésképtelensége
    esetén a Szolgáltató az Előfizetőt az Előfizetői Szerződés 30 (harminc) napos határidővel
    történő átírására hívja fel, ennek eredménytelensége esetén a Szolgáltató jogosult a
    Szolgáltatást 3 napos felmondással felmondani (Eht. 134. § (11) bekezdése alapján, eltérés
    az Eht. 134. § (2) bekezdésétől).
    6.2. Az előfizetői szolgáltatás korlátozásának, így különösen az előfizető által indított vagy az
    előfizetőnél végződtetett forgalom korlátozásának, az előfizetői szolgáltatás minőségi
    vagy más jellemzői csökkentésének esetei és feltételei, továbbá a megvalósításának
    módjai
    6.2.1. Az Szolgáltatás igénybevételének korlátozására, így különösen az Előfizető által indított vagy az
    Előfizetőnél végződtetett (az Előfizető Hozzáférési Pontjára irányuló) forgalom korlátozására, a
    Szolgáltatás minőségi vagy más jellemzőinek csökkentésére a Szolgáltató az Előfizető
    értesítésével a következő esetekben jogosult:
    a) az Előfizető akadályozza vagy veszélyezteti a Szolgáltató hálózatának rendeltetésszerű
    működését, így különösen (de nem kizárólag) ha az Előfizető az Előfizetői Hozzáférési Ponthoz
    megfelelőség-tanúsítással nem rendelkező Végberendezést vagy nem megfelelő interfésszel
    rendelkező Végberendezést csatlakoztatott, vagy például a csomagkapcsolt szolgáltatásokat, a
    Helyhez kötött internet-hozzáférési szolgáltatásokat az internethasználatra vonatkozó
    szabályokról szóló 5. számú melléklet megsértésével használja,
    b) a Szolgáltatást igénybe vevő Előfizető a Szolgáltatást a Szolgáltató hozzájárulása nélkül
    harmadik személy részére továbbértékesíti, vagy azt hálózati szolgáltatás céljára használja;
    c) az Előfizetőnek a díjfizetésre vonatkozó, annak esedékessé válását követő 8 napon belül
    megküldött felszólításban megjelölt – de legalább 15 napos – határidő elteltét követően is
    esedékes díjtartozása van, és az Előfizető a díjtartozás megfizetésének biztosítása céljából a
    Szolgáltatónak nem adott a jelen ÁSZF-ben meghatározott vagyoni biztosítékot;
    d) ha a rendelkezésre álló adatok, információk alapján valószínűsíthető, hogy az Előfizető a
    szolgáltatást jogszerűtlen célokra vagy módon használja, vagy a műsorjelet jogosulatlanul
    vételezi, azt harmadik személynek jogellenesen továbbítja, vagy a kódolt műsorjelet
    jogosulatlanul dekódolja;
    e) az Előfizető fogyasztása túllépte az adott szolgáltatás tekintetében a jelen ÁSZF-ben, illetve az
    Előfizetői Szerződésben az igénybevétel felső korlátjaként meghatározott összeget vagy hívás,
    üzenet, vagy adatmennyiséget;
    f) az Üzleti Előfizető a Prémium kiegészítő szolgáltatás esetén megsértette az üzletszerű használat
    feltételeit;
    g) ha a rendelkezésre álló adatok, információk alapján valószínűsíthető, hogy az Előfizető a
    szerződés megkötése vagy a szolgáltatás igénybevétele céljából a Szolgáltatót lényeges
    körülmény – így különösen a személyes adatok – vonatkozásában megtévesztette. Szolgáltató
    korlátozza a szolgáltatást, amennyiben az Előfizetővel történő telefonos adategyeztetés során a
    Szolgáltató részéről egyértelműen feltételezhető, hogy az Előfizetői Szerződés megkötésekor a
    Szolgáltatót tévedésbe ejtették, vagy tévedésben tartották (így például, ha az adategyeztetés
    során valószínűsíthető, hogy az Előfizető adataival visszaéltek). A szolgáltatás visszaállítása
    abban az esetben történik meg, ha az Előfizető a korlátozás napjától számított 15 napon belül a
    Szolgáltatót személyesen felkeresi a Szolgáltató bármely üzlethelyiségében, mely során az
    adategyeztetés megtörténik, és az Előfizető meg tudja adni az Előfizetői Szerződésen megadott
    adatokat. Amennyiben a személyes adategyeztetés 15 napon belül nem történik meg, az
    Előfizetőnek az Előfizetői Szerződésből eredő valamennyi kötelezettsége esedékessé válik.
    h) a közvetítőválasztás szolgáltatást az Előfizetőnek nyújtó Társszolgáltató megkeresése esetén,
    ha az Eht. 137. § (1) bekezdés b)-c) pontjaiban meghatározott feltételek a Társszolgáltató
    vonatkozásában állnak fenn;
    i) az Előfizető megszegi a Helyhez kötött telefonszolgáltatás tekintetében meghatározott személyi
    használat feltételeit;
    j) az Előfizető megszegi a jelen ÁSZF 1. vagy 5. számú mellékletében foglalt internet-használati
    szabályokat;
    71
    6.2.2. Az a), b), c) f) h), i), j), pontok szerinti esetekben a Szolgáltató a korlátozás legkorábbi időpontját
    legalább 3 nappal megelőzően értesíti az Előfizetőt azzal a tájékoztatással, hogy a korlátozásra
    mely időpontot követően kerülhet sor.
    6.2.3. A 6.2.2. pontban fel nem sorolt esetekben a korlátozásra az Előfizető egyidejű értesítésével kerül

6.3. Az előfizetői szolgáltatás felfüggesztésének esetei és feltételei
6.3.1. Ha az Előfizető a díjfizetési kötelezettségének megszegése miatt a Szolgáltató az előfizetését a
jogszabályi rendelkezések szerint korlátozza, a Szolgáltató a Szolgáltatás 15 (tizenöt) napot
meghaladó korlátozását követően, amennyiben a Szolgáltató az Eht. 134. § (7) bekezdésében
foglaltak szerint nem mondja fel az Előfizetői Szerződést, a Szolgáltatást legfeljebb 6 (hat) hónapra
felfüggesztheti. A Szolgáltató a szolgáltatás felfüggesztése alatt díjat nem számít fel. Amennyiben
a Szolgáltatás felfüggesztési oka változatlanul fennáll, a Szolgáltató a Szolgáltatás felfüggesztése
időtartamának utolsó napjára 15 (tizenöt) napos felmondási idővel az Előfizetői Szerződést
felmondhatja.
6.3.2. A Szolgáltató jogosult az Előfizetői Szerződést legalább 15 (tizenöt) napos felmondási idővel
felmondani, és ennek tartamára a Szolgáltatást felfüggeszteni, amennyiben a rendelkezésre álló
adatok, információk alapján valószínűsíthető, hogy az Előfizető az Előfizetői Szerződés megkötése
vagy Szolgáltatás igénybevétele céljából a Szolgáltatót lényeges körülmény – így különösen az
Előfizetői Szerződésben megadott adatok – vonatkozásában megtévesztette
7.1. Az Előfizetői Szerződés módosításának esetei és feltételei
Az Előfizetői Szerződés az ÁSZF-ből és az Egyedi Előfizetői Szerződésből áll.
Az Egyedi Előfizetői Szerződés módosítására az Előfizetői Szerződés megkötésének szabályai vonatkoznak.
7.2. A módosítás esetei
7.2.1. Az Előfizetői Szerződés Felek általi kétoldalú, közös megegyezéssel történő módosítása;
7.2.2. Felek Előfizetői Szerződésben rögzített, közös megegyezésen alapuló, jövőre szóló kétoldalú
szerződésmódosítása;
7.2.3. Az Előfizetői Szerződés Szolgáltató általi egyoldalú módosítása;
7.2.4. Az Előfizető által kezdeményezett szerződésmódosítás.
7.2.1.Az Előfizetői Szerződés Felek általi kétoldalú, közös megegyezéssel történő
módosítása
A nyilatkozattétel elmulasztása – ráutaló magatartással létrejött Előfizető Szerződés kivételével – nem minősülhet
az Előfizető, illetve igénylő számára többlet terhet jelentő, az adott (előfizető által igénybe vett) szolgáltatáshoz
kapcsolódó új, illetve kiegészítő szolgáltatás megrendelését eredményező szerződésmódosításra vonatkozó
ajánlat elfogadásának.
Az Előfizetői Szerződés kétoldalú, közös megegyezésen alapuló módosítását bármelyik fél kezdeményezheti. A
kétoldalú szerződésmódosításra vonatkozó szolgáltatói ajánlat csak akkor tekinthető elfogadottnak, ha azt az
Előfizető kifejezett, tevőleges magatartással elfogadta.
A Szolgáltató akkor kezdeményezheti a Szerződés ráutaló magatartással történő módosítását, ha az Előfizető az
Előfizetői Szerződés megkötésekor, vagy az Előfizetői Szerződés időtartama alatt igazolható módon szóban vagy
írásban nyilatkozik arról, hogy amennyiben a Szolgáltató az Előfizetői Szerződés módosítását kezdeményezi, az
Előfizető nyilatkozattételének elmulasztása, vagy valamely tevőleges magatartása olyan ráutaló magatartásának
minősül, amelynek tanúsítása elfogadásnak minősül. Ebben az esetben az Előfizető a Szolgáltatói ajánlatot
elfogadó magatartásának tekinthető a nyilatkozttétel elmulasztása, az Előfizetői Szerződés teljesítéséhez
kapcsolódó alapvető előfizetői jog gyakorlása, vagy kötelezettség teljesítése, így különösen az előfizetői
szolgáltatás megváltozott feltételrendszer szerinti igénybevétele, vagy az Előfizető megfelelő értesítését követően
megváltozott és számlázott díjak Előfizető általi megfizetése (eltérés az Eht. 132. § (10) bekezdéstől).
Az Előfizető a Szolgáltató ajánlatának elfogadásáról vagy visszautasításáról 15 napon belül nyilatkozhat. Vita
esetén a Szolgáltatót terheli annak bizonyítása, hogy a módosításról az Előfizetőt az előírt módon és időpontban
értesítette.
A Szolgáltató a kétoldalú szerződésmódosításra vonatkozó ajánlatában közérthetően és áttekinthetően köteles
rögzíteni, hogy az Előfizetői Szerződés módosítása esetén a szerződés mely feltételei milyen módon változnak
meg, továbbá köteles tájékoztatni az Előfizetőt a szerződésmódosítás menetéről.
77
Az Előfizetői Szerződés időtartamát érintő módosítást megelőzően a Szolgáltató igazolható módon tájékoztatást
ad a határozatlan és a határozott idejű előfizetői szerződés részletes feltételeiről. A tájékoztatás elmaradása esetén
az Előfizetői Szerződésben az előfizetőt érintő, a határozott idejű Előfizetői Szerződésből eredő bármilyen
hátrányos jogkövetkezményt megállapító szerződéses rendelkezés semmis.
Díjcsomagoknak, opcióknak, szolgáltatásnak, illetve szolgáltatás egyes elemeinek a Szolgáltató által a jövőre
nézve történő megszüntetése esetén, amennyiben az Előfizető az erről szóló értesítés kézhezvételét követően az
értesítésben megjelölt határidőn belül és feltételekkel másik díjcsomagra nem vált, illetve – amennyiben
felmondásra jogosult- felmondása folytán meg nem szűnik szerződése, az Előfizető tarifacsomagja az Alaptarifára
módosul a határidő lejártával az egyedi Előfizetői Szerződés alapján.
Az Előfizető a Szolgáltatónak az Előfizetői Szerződés kétoldalú szerződésmódosításra vonatkozó ajánlatát a
következő módokon fogadhatja el, amely elfogadással az Előfizetői Szerződés módosítása – az értesítésben
megjelölt feltételekkel és időpontban – hatályba lép:
• jelenlévők között, különösen Ügyfélszolgálati helységben tett szerződéses jognyilatkozatok esetében- a
szerződésmódosítás megkötésével, illetve jelenlévők között szóban tett szerződéses nyilatkozatok
esetében kifejezett elfogadással;
• postai úton megküldött írásbeli kifejezett nyilatkozatával;
• elektronikus levélben megküldött kifejezett nyilatkozatával;
• szóban kötött szerződés esetén távollévők között szóban (telefonon) tett nyilatkozatok esetén kifejezett
elfogadással;
• egyéb elektronikus hírközlés útján közvetlen hozzájárulásával;
• a Szolgáltatás megváltozott feltételek szerinti igénybevételével, a díjak megfizetése (ráutaló
magatartással), amennyiben a ráutaló magatartással történő elfogadáshoz az Előfizetői Szerződésben az
Előfizető hozzájárult;
• nyilatkozattétel elmulasztásával, amennyiben az Előfizetői Szerződésben az Előfizető ehhez hozzájárult.
A fentiek szerinti hozzájáruló nyilatkozatot Előfizetőnek a Szolgáltató által kezdeményezett módosításra vonatkozó
ajánlatának kézhezvételét követően a módosításra vonatkozó ajánlatban megjelölt határidőn belül kell megküldenie
Szolgáltató részére. A nyilatkozat határidőben történő megküldésének minősül, ha Előfizető a nyilatkozatot a
határidő lejártának napján tértivevényes levélben postára adja, illetőleg elektronikus levélben megküldi.
Amennyiben az Előfizető a Szolgáltató Előfizetői Szerződés módosítására irányuló kezdeményezését nem fogadja
el, a Szolgáltató jogosult a Szolgáltatást 15 napos felmondással felmondani. (Eht. 134. § (11) bekezdése alapján,
eltérés az Eht 134. § (2) bekezdésétől).
78
7.2.2.Felek Előfizetői Szerződésben rögzített, közös megegyezésen alapuló, jövőre szóló
kétoldalú szerződésmódosítása
Amennyiben az Előfizető az Előfizetői Szerződésében ehhez kifejezetten, az Előfizetői Szerződés megkötésével,
mint tevőleges magatartással hozzájárult, akkor ha a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett adatok alapján az
éves fogyasztói árindex (infláció) 1 %-ot elérő, vagy azt meghaladó mértékű növekedése következik be a megelőző
tárgyévhez képest, abban az esetben az Előfizető Előfizetői Szerződésében meghatározott díjak – ideértve az
ÁSZF 2. számú mellékletében meghatározott díjakat is – naptári évenként legfeljebb egy alkalommal, a fogyasztói
árindex növekedésével arányban automatikusan módosításra kerülnek akként, hogy a díjváltozás mértéke
megegyezik az éves fogyasztói árindex változásának mértékével.
Fenti esetben a díjak Szolgáltató erről szóló értesítésével, az értesítésben meghatározott mértékben és időponttal
módosulnak
7.2.3.Az Előfizetői Szerződés Szolgáltató általi egyoldalú módosítására vonatkozó
szabályok, az Előfizetőt az egyoldalú módosítás esetén megillető jogok
A Szolgáltató jogosult arra, hogy az Előfizetői Szerződés részét képező jelen ÁSZF-et vagy az Előfizetői Szerződést
– az Egyedi Előfizetői Szerződésre kiterjedően – egyoldalúan módosítsa.
Az Előfizető az egyoldalú szerződésmódosításról szóló értesítés kézhezvételétől számított 45 (negyvenöt) napon
belül azonnali hatállyal, minden további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani az Előfizetői Szerződést,
kivéve abban az esetben:
a) ha a Szolgálató egyoldalú módosítása következtében az Előfizetői Szerződés, illetve a Szolgáltatás
igénybevételére vonatkozó feltételek az Előfizető számára kizárólag előnyös módon változnak meg,
b) a Szolgáltató egyoldalú módosítása adminisztratív jellegű és nem tartalmaz az Előfizető számára
hátrányos rendelkezést, vagy
c) a módosítás kifejezetten jogszabályváltozáson, hatósági vagy bírósági döntésen alapul.
Az egyoldalú módosítás esetén nem tekinthető az Előfizető számára előnyös módosításnak:
• a díjak, a díjcsomagok,
• az adatforgalmi korlátozások,
• az adatátviteli sebességek,
• a lefedettség,
• a műsorterjesztési szolgáltatás keretében kínált csatornák összetételének módosítása – ide nem értve az
csatornasorrend megváltoztatását, valamint azt, ha a módosítást megelőzően kínált csatornák a
módosítást követően is elérhetőek az Előfizető számára -, vagy
• a személyes adatok kezelésének
az Előfizető számára nem egyértelműen előnyös megváltoztatása, még akkor sem, ha egyébként a hátrányos
módosítások előnyös változásokkal járnak együtt.
Új szolgáltatások bevezetése nem értelmezhető a meglévő Előfizetői Szerződés és az ÁSZF módosításaként,
tekintettel arra, hogy az Előfizető részére új szolgáltatás kizárólag megrendelése alapján nyújtható, így ezen új
szolgáltatások az Előfizetők tekintetében az Előfizetői Szerződést, illetve a Szolgáltatás igénybevételére
vonatkozóan az ÁSZF-ben rögzített feltételeket sem érintik. Az új szolgáltatások bevezetése esetén az Előfizetőket
a felmondási jog nem illeti meg.
Ugyancsak nem minősül a meglévő Előfizetői Szerződés módosításának az olyan új ÁSZF feltételek bevezetése
vagy a már meglévő feltételek módosítása, amely módosítás nem érinti az Előfizető Előfizetői szerződését.

Nem tekinthető adminisztratív jellegű módosításnak, ha valamely szerződési feltétel úgy változik, hogy az Előfizetői
Szerződésből eredő jogokat és kötelezettségeket érdemben módosítja.
Az Előfizető a határozatlan idejű Előfizetői Szerződést bármikor, így annak a Szolgáltató általi egyoldalú
módosítása esetén is jogosult azonnali hatállyal, minden további hátrányos jogkövetkezmények nélkül felmondani.
Amennyiben a Szolgáltatásra irányuló ajánlat megtételét követően a Szolgáltató az ÁSZF-et egyoldalúan – a 7.2.3.
a)-c) pontjaitól eltérő módon – módosítja, abban az esetben az ÁSZF közzétételét követő 14 (tizennégy) napon
belül az Előfizető minden hátrányos jogkövetkezmény nélkül elállhat a Szerződés megkötésétől.
Szerződéskötéskor a Szolgáltató – a honlapra való utalással – tájékoztatja az Előfizetőt az ÁSZF 30 napon belül
hatályba lépő módosításairól, ha a módosítások a megkötésre kerülő Előfizetői Szerződést érintik. Ebben az
80
esetben, tekintettel arra, hogy az Előfizető az Előfizetői Szerződését a változások ismeretében köti meg, az ÁSZF
módosítása miatt felmondási jog nem illeti meg.
Vita esetén a Szolgáltatónak kell bizonyítania, hogy az egyoldalú módosítása következtében az Előfizetői
Szerződés, illetve a Szolgáltatás igénybevételére vonatkozó feltételek az Előfizető számára kizárólag előnyös
módon változnak meg, illetve az egyoldalú módosítás csupán adminisztratív jellegű és nem tartalmaz az Előfizető
számára hátrányos rendelkezést

7.2.4.Az Előfizető által kezdeményezett szerződésmódosítás esetei, feltételei
Az Előfizető jogosult a Szolgáltatónál – a jelen ÁSZF 1. pontjában meghatározott kapcsolattartási pontokon –
szóban, írásban, illetve, ha a Szolgáltatónak az elektronikus levélben vagy egyéb elektronikus hírközlés útján
történő értesítéséhez hozzájárult, közvetlen elektronikus levélben (email) vagy közvetlen egyéb elektronikus
hírközlés útján kezdeményezni az Előfizetői Szerződés módosítását. Amennyiben az Előfizető saját
elhatározásából a Szolgáltatót elektronikus levélben vagy egyéb elektronikus hírközlés útján keresi meg, úgy kell
tekinteni, hogy az Előfizető az elektronikus levélben vagy egyéb elektronikus hírközlés útján történő értesítéséhez
hozzájárult. Az Előfizető által kezdeményezett Előfizetői Szerződés módosítás annak Szolgáltató általi
elfogadásával jön létre és a felek megállapodása szerint lép hatályba.
Az Előfizetői Szerződés módosítására irányuló kezdeményezésnek az a magatartás minősül, amellyel a
Szolgáltatónál előfizetői jogviszonyban álló személy a saját nevében, vagy meghatalmazottja útján az igénybe vett
Előfizetői Szerződéssel kapcsolatban rendelkezik, illetőleg az Előfizetői Szerződése keretében új szolgáltatást
rendel meg vagy eseti szolgáltatást vesz igénybe. A Felhasználó az Előfizetői Szolgáltatással kapcsolatban
kizárólag kiegészítő szolgáltatást rendelhet meg, illetve mondhat le, de az Előfizetői Szerződés módosítása
körében egyébként nem járhat el.
A Szolgáltató visszautasíthatja az Előfizető új Szolgáltatás megrendelésére vagy egyéb szerződésmódosításra
vonatkozó igényének teljesítését, mindaddig, amíg az Előfizetőnek lejárt és ki nem egyenlített tartozása van. A
kiküldött hóközi számla kiegyenlítéséig az Előfizető nem válthat számlázási ciklust. Az Előfizető új szolgáltatás
megrendelésére vagy egyéb szerződésmódosításra vonatkozó igényének teljesítését a Szolgáltató akkor is
visszautasíthatja, ha az Előfizető valamely Szolgáltatása korlátozva van.
Határozott idejű szerződés hatálya alatt az Előfizetőnek a kedvezményekre tekintettel szerződött Szolgáltatás
feltételeinek (így különösen: díjcsomag, illetve opció) módosítására az Előfizetői Szerződés Felek általi közös
megegyezéssel történő módosításával van lehetősége. Díjcsomag, illetve opcióváltás főszabályként abban az
esetben lehetséges, amennyiben az Előfizető által választott új díjcsomag és opció együttes havidíja magasabb,
mint a határozott idejű szerződésében megkötött díjcsomag és opció együttes havidíja. Az új díjcsomag és opció
a határozott időtartam hátralévő része alatt kizárólag ugyanilyen módon módosítható.
Amennyiben az Előfizető az írásban megkötött szerződés módosítását szóban kezdeményezi, és a
kezdeményezés megfelel a Mobil Általános Szerződési Feltételekben foglaltaknak, és azt a Szolgáltató szóban
elfogadja, az Előfizetői Szerződés az előfizető szerződésmódosítási kezdeményezésének megfelelően módosul.
Az Előfizető által bármilyen formában kezdeményezett kétoldalú Előfizető Szerződés módosításra, és
értelemszerűen az így módosított Előfizetői Szerződésre az ÁSZF 3. pontjában az Előfizetői Szerződés
megkötésére vonatkozó rendelkezések irányadóak.
7.2.4.1. Változás az Előfizető adataiban
Előfizető az Előfizetői Szerződésben szereplő adatokban bekövetkezett változást – ideértve a számlázási cím
változását is – köteles haladéktalanul, de legkésőbb az adatváltozást követő 15 (tizenöt) napon belül bejelenteni a
Szolgáltatónak. A bejelentés elmulasztásából vagy késedelmes teljesítéséből eredő kárért Szolgáltató nem felel.
7.2.4.2. Változás az Előfizető személyében (előfizetői jogviszony átírása)
A Szolgáltató az Előfizető vagy a Jogutód kérésére az ÁSZF-ben foglaltak szerint módosíthatja az egyedi Előfizetői
Szerződést, ha az Előfizető személyében szerződés vagy egyéb jogcímen történő jogutódlás következtében
82
változás következik be. Helyhez kötött szolgáltatás esetén az átírás feltétele, hogy az Előfizetői Hozzáférési Pont
helye ne változzon meg.
Nem tekintendő átírásnak az Előfizető adatainak változása, amennyiben személye nem változik.
A Szolgáltató az átírási kérelmet minden esetben új szerződéskötési igényként kezeli. A Szolgáltató
visszautasíthatja az átírási kérelmet mindaddig, amíg az Előfizetőnek lejárt és ki nem egyenlített tartozása áll fenn
a Szolgáltatóval szemben, és/vagy amíg a Szolgáltatás korlátozás alatt áll. Üzleti Előfizető díjtartozása esetén a
Szolgáltató az átírási kérelmet teljesítheti azzal a feltétellel, hogy ebben az esetben a díjhátralék megfizetésére az
új (jogutód) Előfizető lesz köteles.
Egyéni Előfizetőről Üzleti Előfizetőre az Előfizetői Szerződés csak abban az esetben írható át, ha az átírással
érintett Előfizetői Szerződésben rögzített díjcsomag elérhető az Üzleti Előfizető számára is, Üzleti Előfizetőről
Egyéni Előfizetőre pedig csak akkor írható át az Előfizetői Szerződés, ha az abban rögzített díjcsomag elérhető az
Egyéni Előfizető számára is. Az előfizetői jogviszony folytatására kizárólag az jogosult, aki eleget tud tenni a
Szolgáltató ÁSZF-ben foglalt követelményeinek. Szerződés vagy egyéb jogcímen történő jogutódlás esetében, a
leendő jogutód csak abban az esetben válhat Üzleti Előfizetővé, ha megfelel az Üzleti Előfizetőre a jelen ÁSZFben előírt feltételeknek, ellenkező esetben Egyéni Előfizetőként van lehetősége a Szolgáltatóval Előfizetői
Szerződést kötni. Más formában tevékenységet végző Előfizető esetében szerződés alapján vagy jogutódlás címén
átírásra nincsen lehetőség.
Az Előfizető kérheti az Előfizetői Szerződésének egy másik egyéni vállalkozóra, jogi személyre, egyéb szervezetre
vagy természetes személyre történő átírását (szerződéses jogutódlás). Ez utóbbi esetekben is az ÁSZF 2.
pontjának képviseletre vonatkozó szabályai szerint, kitöltött nyomtatványon kérheti a Szolgáltatónál az Előfizetői
Szerződés átírását. Amennyiben az átírandó Előfizetői Szerződés Előfizetőjének számlatartozása vagy ki nem
egyenlített számlája van, a Szolgáltató dönthet úgy, hogy az átírási kérelmet ezek kiegyenlítéséig nem teljesíti.
Természetes személyre történő átírás csak személyesen, a Szolgáltató márkaüzleteiben végezhető el. Minden
egyéb átírás a Szolgáltató kiemelt ügyfélszolgálatán keresztül történik, amelyhez az átíráshoz szükséges
dokumentumokat mind az átadó, mind az átvevő előfizetőnek aláírva szükséges emailben megküldenie.
Üzleti Előfizető esetében a jogutód a jogutódlás (cég)bírósági, regisztrálását vagy egyéb nyilvántartásba vételét
követően az érvényes Előfizetői Szerződés alapján kérheti a Szolgáltatónál az Előfizetői Szerződés átírását.
Egyéni vállalkozó halála esetén az örökös ezen minőségének hitelt érdemlő közokirattal történő igazolásával
egyidejűleg, továbbá érvényes Előfizetői Szerződés alapján személyesen kérheti a Szolgáltatónál az Előfizetői
Szerződés átírását.
Az átírással a Jogelőd Előfizető előfizetői jogviszonya megszűnik. A Jogutód Előfizetőre történő átírásra a
Szolgáltató szabványos, új szolgáltatásra vonatkozó eljárásai vonatkoznak, ideértve a hitelképesség ellenőrzését
és az esetleges biztosíték előírását.
Az átírási kérelem elfogadása esetén annak teljesítési határideje az átírási kérelem beérkezésétől számított
legfeljebb 15 nap. A Szolgáltató köteles az átírás teljesítésére vállalt határidőn belül az átírást teljesíteni, vagy az
átírás elutasításáról az Előfizetőt értesíteni. Helyhez kötött szolgáltatás esetén az átírás akkor teljesíthető,
amennyiben a műszaki feltételek nem változnak és az új Előfizető az Előfizetői Hozzáférési Pontnak helyt adó
ingatlan jogszerű használója, valamint az új Előfizető hitelt érdemlő okirattal személyesen/telefonon igazolja magát,
Üzleti Előfizető esetén pedig a cégkivonat hiteles másolatát bemutatja.
Az átírási kérelem elutasítása esetén a Szolgáltató a kérelmezőt postai úton írásban vagy egyéb elektronikus
hírközlés útján értesíti
83
Átírás esetén a Szolgáltató belépési díjat nem kérhet. Az átírás díját az ÁSZF 2. számú Melléklete tartalmazza.
Az átírás eredményeképpen az átírás napjától a jogutód válik az Előfizetői Szerződésből származó jogok
jogosultjává és a kötelezettségek kötelezettjévé.
Az Előfizetői Szerződés átírás folytán történő módosítása esetén az átadó Előfizető előfizetői jogviszonya akkor
szűnik meg, amikor az átvevő Előfizető a helyébe lép.
Az átírás automatikusan az Előfizető számláján lévő egyenleg átruházását is magában foglalja. Amennyiben az
átírandó Előfizetői Szerződés Előfizetőjének számlatartozása vagy ki nem egyenlített számlája van, a Szolgáltató
dönthet úgy, hogy az átírási kérelmet ezek kiegyenlítéséig nem teljesíti. Az átírásra a Szolgáltató szabványos, új
szolgáltatásra vonatkozó eljárásai vonatkoznak, ideértve a hitelképesség ellenőrzését és az esetleges biztosíték
előírását.
Helyhez kötött szolgáltatás esetén az átírás feltételei nem alkalmazhatóak arra az esetre, ha
• az Előfizető elhalálozott és az Előfizetői Hozzáférési Ponton a Felhasználó továbbra is igénybe kívánja
venni a szolgáltatást, vagy
• az átírással egyidejűleg az Előfizetői Hozzáférési Pont helye is megváltozik.

8.2. A Szolgáltató, vagy az Előfizető általi szerződésfelmondás és az Előfizetői Szerződés
egyéb megszűnésének esetei, feltételei
8.2.1.A szolgáltató általi szerződésfelmondás esetei, feltételei
8.2.1.1. Az Előfizetői Szerződés Szolgáltató általi rendes felmondása
A Szolgáltató az Előfizetői Szerződést – kivéve amennyiben a jelen ÁSZF vagy az Előfizetői Szerződés ettől eltérő
felmondási időt állapít meg – 60 napos felmondási idővel mondja fel (rendes felmondás).
8.2.1.2. Az Előfizetői Szerződés Szolgáltató általi rendkívüli felmondása
A Szolgáltató az Előfizetői Szerződés Előfizető általi megszegése esetén az Előfizetői Szerződést 15 (tizenöt)
napos, illetve – amennyiben Előfizető az Előfizetői szerződésben vagy egyéb igazolható módon megállapodtak az
Eht. 134. § (2), (6), illetve a (13) bekezdésétől való eltérésben, – 3 (három) napos, a 8.2.1.2. e) pontja esetében 15
(tizenöt) napos határidővel mondhatja fel, ha
a) az Előfizető bármely módon akadályozza vagy veszélyezteti a Szolgáltató hálózatának rendeltetésszerű
működését és az Előfizető ezt a szerződésszegést a jogkövetkezményekre figyelmeztető értesítéstől
számított 3 (három) napon belül sem szünteti meg,
b) ha a rendelkezésre álló adatok, információk alapján valószínűsíthető, hogy az Előfizető az Előfizetői
Szerződés megkötése vagy szolgáltatás igénybevétele céljából a Szolgáltatót lényeges körülmény – így
különösen a személyes adatok – vonatkozásában megtévesztette,
c) az Előfizető a jogkövetkezményekre figyelmeztető értesítését követően sem teszi lehetővé a Szolgáltató
számára, hogy a bejelentett vagy a Szolgáltató által felderített hiba kivizsgálásához és elhárításához
szükséges helyszíni ellenőrzéseket elvégezze,
d) az Előfizető a szolgáltatást törvénybe ütköző módon vagy célokra használja, így különösen, de nem
kizárólag, ha
i. az Előfizető az előfizetői szolgáltatást hálózati szolgáltatás nyújtására használja;
ii. a Szolgáltató rendelkezésére álló adatok alapján az Előfizető a Szolgáltatást vélelmezhetően a
büntető- vagy szabálysértési jogszabályokba ütköző célra használja;
iii. alaposan feltehető, hogy az Előfizető a Szolgáltatót megtévesztette vagy megtévesztésére
törekszik;
iv. Előfizető a Szolgáltatások igénybevétele során jogsértő tevékenységet végez;
v. az Előfizető a Szolgáltató által rendelkezésére bocsátott Eszközt nem rendeltetésszerűen
használja (ideértve a médiabox biztonsági címkéjének, a mediacardnak, illetve a smartkártyának
a sérülését is, mellyel szerzői jogi jogsértést követ el a szerzői jogokról szóló 1999. évi LXXVI.
törvény értelmében), és az Előfizető ezt a szerződésszegést a jogkövetkezményekre
figyelmeztető értesítés közlésétől számított 3 napon belül sem szünteti meg;
vi. ha az Előfizető a Szolgáltató által rendelkezésére bocsátott Eszköz (médiabox/mediacard)
működéséhez szükséges szoftverhez illetéktelen személynek hozzáférést biztosít, azokat
harmadik személynek jogellenesen átadja, vagy a kódolási algoritmus, illetve a szoftver
forráskódjának megfejtésére irányuló tevékenységet végez, vagy ezekre kísérletet tesz, és ezzel
szerzői jogi jogsértést követ el;
e) amennyiben az Előfizető a Szolgáltatás esedékes díját a fizetési határidő elmulasztását követő 8 napon
belül elküldött, a jogkövetkezményekre figyelmeztető első értesítést legalább 15 nappal követő második
értesítés megtörténtét követően sem egyenlítette ki;
f) amennyiben a szolgáltatás 15 napot meghaladó korlátozását követően a Szolgáltató a fenti e) pontban
foglaltak szerint nem mondja fel az Előfizetői szerződést, hanem a Szolgáltatást legfeljebb 6 hónapra
felfüggeszti, és a szolgáltatás felfüggesztési oka változatlanul fennáll, akkor a Szolgáltatás felfüggesztése
időtartamának utolsó napjára.
93
g) az Előfizető a jogkövetkezményekre figyelmeztető értesítést követően is jogosulatlanul vételezi a
műsorjelet, azt harmadik személynek jogellenesen továbbítja, átadja vagy a kódolt műsorjelet
jogosulatlanul dekódolja;
h) az egyetemes szolgáltatást igénybe vevő Előfizető a Szolgáltatást a jogkövetkezményekre figyelmeztető
értesítését követően is harmadik személy részére továbbértékesíti;
i) amennyiben az Előfizető felszámolás, csődeljárás vagy végelszámolás elrendelése miatti
fizetésképtelenség esetén, ha az Előfizetőt az Előfizetői Szerződést 30 (harminc) napos határidővel nem
írja át;
j) Előfizető súlyosan vagy ismételten megszegi az Előfizetői Szerződést (Eht. 134. § (11) bekezdés alapján).
k) Előfizető megszegi a jelen ÁSZF 3.1.10 vagy 3.1.11. pontokban foglaltakat (Eht. 134. § (11) bekezdés
alapján)
A Szolgáltató – a másik szolgáltató kérelmére – köteles felmondani az Előfizetői Szerződést, ha a Szolgáltató
elektronikus hírközlő hálózatát másik szolgáltató használja, vagy a díjat a Szolgáltató másik szolgáltató helyett
szedi be, és a), c), d), e), vagy h) pontok valamelyikében foglalt feltételek teljesültek, valamint a harmadik
szolgáltató nem jogosult vagy nem képes a szolgáltatás korlátozására, illetve megszüntetésére.
Ha a felmondás indoka az Előfizető szerződésszegése, és az Előfizető a felmondási idő alatt a szerződésszegést
megszünteti, az Előfizetői Szerződés nem szűnik meg a Szolgáltató felmondásával. Erről a Szolgáltató köteles az
Előfizetőt haladéktalanul értesíteni. A Szolgáltató felmondása esetén az Előfizetői Szerződés megszűnésének
napja az a nap, amely az írásbeli felmondásban megjelölt és eredménytelenül eltelt határnapot követi.
Felek erre vonatkozó megállapodása esetén az Előfizető hozzájárul, hogy az Előfizetői Szerződés Szolgáltató általi
felmondási ideje a fentiekben részletezett felmondások kivételével 15 (tizenöt) nap (eltérés az Eht. 132. § (2)
bekezdésétől), azzal, hogy az Előfizető hozzájárulása hiányában a Szolgáltató az Előfizetői Szerződést 60 (hatvan)
napos felmondási idővel mondja fel.
Üzleti Előfizető esetén Szolgáltató az Előfizetői Szerződést 15 (tizenöt) napos felmondási idővel mondhatja fel.
A Szolgáltató jogosult felmondani az Előfizetővel kötött valamennyi Előfizetői Szerződést, amennyiben Előfizető
megszegi a 8.2.1.2. pont d) vagy a 2.1.1.2. alpontjában foglaltakat. Az 2.1.1.2. pont szerinti esetben Előfizetői
Szerződés Szolgáltató általi felmondásának felmondási ideje 30 (harminc) nap (eltérés az Eht. 134. § (2)
bekezdésétől).
Amennyiben az Előfizetői Szerződésben a szolgáltatás megkezdésére meghatározott határidő teljesítésére a
Szolgáltató műszaki okból nem képes, a Szolgáltató jogosult a Szolgáltatást 15 napos felmondással felmondani.
(Eht. 134. § (11) bekezdése alapján eltérés az Eht. 132. § (2) bekezdésétől).
A Szolgáltató jogosult a szerződés felmondása helyett biztosítékot kérni vagy – az ÁSZF 6.2. pontja szerint –
korlátozni a szolgáltatások körét, illetve használatát. Amennyiben az Előfizető a korlátozás okát 30 (harminc) napon
belül nem szünteti meg, a korlátozás nem akadálya a felmondásnak, ha a felmondás feltételei egyébként
fennállnak.
Az Előfizető Díjtartozása miatti Szolgáltatói rendkívüli felmondásra vonatkozó további rendelkezések
Nem jogosult a Szolgáltató a 8.2.1.2. e) pontja alapján felmondani az Előfizetői Szerződést, ha az Előfizető a
díjtartozás összegszerűségét vitatja, és a vita rendezése érdekében a jogvita elbírálására jogosult szervhez
kérelmet terjesztett elő, amelyről másolatban tájékoztatta a Szolgáltatót, feltéve, hogy az Előfizető a nem vitatott
és a szolgáltatás igénybevételéért esedékes díjakat folyamatosan megfizeti.
A Szolgáltató köteles az Előfizető kérésére a nem vitatott díjak befizetésének lehetőségét biztosítani.
Szolgáltató – amennyiben számlázási rendszere zártáságát a panaszban érintett Szolgáltatás tekintetében a
miniszter által kijelölt tanúsító szervezet tanúsítja – akkor is jogosult felmondani az Előfizetői Szerződést, ha az
94
Előfizető díjreklamációját a díjfizetési határidő lejárta előtt nyújtja be. A díjfizetési határidő a díjreklamáció
megvizsgálásával akkor sem hosszabbodik meg, ha a Szolgáltató a bejelentést 5 (öt) napon belül nem utasítja el.
A díjtartozás miatti, a fentiektől eltérő Szolgáltató általi felmondást a Felek között létrejött Előfizetői Szerződés
szabályozza.
Az Előfizető szerződésszegésének különös esetei
A Szolgáltató a fenti, 8.2.1.2. pont a) és d) alpontjai szerinti szerződésszegésnek tekinti az alábbi Előfizetői
magatartásokat:
a) Az Előfizető a számára nyújtott szolgáltatást felhasználva jogosulatlan adatszerzésre, adatküldésre vagy
más számítógépes rendszerekbe történő behatolásra tesz kísérletet, illetve hajt végre, különösen:
i. az internet használók személyi számítógépén vagy szerverén tárolt, illetve internetezés közben
használt nem nyilvános vagy üzleti titkot képező adatok, állományok engedély nélküli
megtekintése, megszerzése vagy az erre irányuló kísérlet,
ii. az internet használók személyi számítógépén vagy szerverén tárolt adatok, állományok engedély
nélküli megváltoztatása vagy az erre irányuló kísérlet,
iii. az internethasználók személyi számítógépére vagy szerverére olyan adatok, állományok
engedély nélküli feltöltése vagy ennek kísérlete, amely az Előfizetőt kompromittálhatja, illetve a
számítógép működését hátrányosan befolyásolhatja,
iv. mások tulajdonát képező számítógépek és azok erőforrásainak engedély nélküli felhasználása
saját célra (pl. proxy, e-mail szerverek, nyomtatók, hálózati átjárók és egyéb kapcsolt hardver
eszközök).
v. a Szolgáltató hálózati eszközeire vagy szervereire
b) Jogosulatlan adatszerzés és adatküldés a Szolgáltató szerveréről
Az Előfizető a számára nyújtott szolgáltatást felhasználva Szolgáltató szerverén olyan adatokat,
információkat tárol vagy továbbít, amely:
i. jogosulatlanul megszerzett, illetve szerzői jogokat sért
ii. a társadalmi értékekre és az emberi méltóságra nézve sértő. Ilyen például a félrevezető, trágár,
szexuális, erőszakos tartalmú, a törvényellenes cselekedetre felbujtó, illetve vallási, politikai
ellentétet szító tartalom,
iii. az Alaptörvénybe vagy a hatályos törvényekbe, jogszabályokba ütköznek,
iv. az Előfizető által kínált termék tulajdonságairól vagy szolgáltatás tartalmáról, illetve ezek áráról
bárkit félrevezetnek.
c) További szerződésszegésnek minősül, ha
i. ha az Előfizető számítógépén vagy szerverén open relay vagy open proxy szolgáltatás fut, és
ezen szolgáltatással bizonyíthatóan SPAM levelek lettek kiküldve
ii. számítógépén vagy szerverén tudatosan vagy tudta nélkül adathalász, vagy trójai webszerver
üzemeltet
iii. IP címét meghamisítja (iv) olyan tevékenységet folytat, amely alkalmas egy vagy számítógép,
vagy hálózat túlterhelésére (DDOS) (v) portscan tevékenységet végez
8.2.1.3. A felmondás közlésének módja
A Szolgáltató az Előfizetői Szerződés felmondását az Előfizetővel Tartós adathordozó útján köteles közölni azzal,
hogy a Tartós adathordozó elérhetővé tételéről az Előfizetőt igazolható módon külön értesíti, kivéve, ha az
alkalmazott tartós adathordozó jellege ez nem indokolja.
95
Felek erre vonatkozó megállapodása esetén az Előfizető hozzájárul, hogy a felmondást a Szolgáltató elektronikus
dokumentumban vagy elektronikus levélben küldje meg.
A Szolgáltató általi felmondásnak tartalmaznia kell
a) a felmondás indokát,
b) a felmondási időt, a felmondási idő lejártának kiszámítási módját, és
c) ha a felmondás indoka az Előfizető szerződésszegése, akkor az Előfizető tájékoztatását arról, hogy ha az
Előfizető a felmondási idő alatt a szerződésszegést megszünteti, az Előfizetői Szerződés nem szűnik meg
a Szolgáltató felmondásával.
A Szolgáltató jogosult a szerződés felmondása helyett biztosítékot kérni vagy korlátozni a szolgáltatások körét,
illetve használatát. Amennyiben az Előfizető a korlátozás okát 30 (harminc) napon belül nem szünteti meg, a
korlátozás nem akadálya a Szolgáltató általi felmondásnak, ha a felmondás feltételei egyébként fennállnak. A
Szolgáltató felmondása esetén az Előfizetői Szerződés megszűnésének napja az a nap, amely az írásbeli

8.2.2.Az Előfizető általi szerződésfelmondás esetei, feltételei
8.2.2.1. Határozatlan idejű Előfizetői Szerződés rendes felmondása
Az Előfizető a határozatlan idejű Előfizetői Szerződést 15 napos felmondási idővel jogosult további
jogkövetkezmények nélkül felmondani, amennyiben a Felek nem rendelkeztek másképpen az Előfizetői
szerződésben (eltérés az Eht. 134. § (1) bekezdésétől).
8.2.2.2. Határozott idejű Előfizetői Szerződés rendkívüli felmondása
a) Az Előfizető a határozott idejű Előfizetői Szerződést Szolgáltató általi egyoldalú módosítása esetén a
módosításról szóló értesítés kézhezvételét követő 45 (negyvenöt) napon belül további
jogkövetkezmények nélkül jogosult a határozott idejű Előfizetői Szerződés azonnali hatályú felmondására,
kivéve, ha:
i. a módosítás következtében az Előfizetői Szerződés, illetve a Szolgáltatás igénybevételére
vonatkozó feltételek az Előfizető számára kizárólag előnyös módon változnak meg;
ii. a módosítás adminisztratív jellegű és nem tartalmaz az Előfizető számára hátrányos
rendelkezést, vagy
iii. a módosítás kifejezetten jogszabályváltozáson, hatósági vagy bírósági döntésen alapul.
Nem tekinthető az Előfizető számára előnyös módosításnak a díjak, a díjcsomagok, az adatforgalmi
korlátozások, az adatátviteli sebességek, a lefedettség, a műsorterjesztési szolgáltatás keretében kínált
csatornák összetételének módosítása – ide nem értve az csatornasorrend megváltoztatását, valamint azt,
ha a módosítást megelőzően kínált csatornák a módosítást követően is elérhetőek az előfizető számára –
, vagy a személyes adatok kezelésének az Előfizető számára nem egyértelműen előnyös
megváltoztatása, még akkor sem, ha azok előnyös változásokkal járnak együtt.
Nem tekinthető adminisztratív jellegű módosításnak valamely szerződési feltétel olyan változása, amely
az Előfizetői Szerződésből eredő jogokat és kötelezettségeket érdemben módosítja.
Fenti i) és ii) pontokban foglalt körülmények fennállását a Szolgáltatónak kell bizonyítania.
8.2.2.3. Az Üzleti Előfizető nem jogosult a határozott idejű Előfizetői Szerződését
felmondani az alábbi esetekben
a) Az Üzleti előfizetőt – ha elfogadta az Eszr. 9. § (1) – (2) bekezdéseitől való eltérést – nem illeti meg a
Szolgáltatás nyújtásának megkezdésétől számított 14 napon belül azonnali hatályú felmondási jog, ha
i. az Előfizetői Szerződés további teljesítéséhez fűződő érdeke azon okból szűnt meg, hogy az
Előfizetői szerződésben megjelölt Előfizetői Hozzáférési Ponton vagy cím, helyrajzi szám szerint
megjelölt igénybevételi helyen a szolgáltatás minősége nem felel meg az Előfizetői
Szerződésben foglaltaknak vagy nem vehető igénybe, vagy
ii. az internet-hozzáférés szolgáltatás nem teszi lehetővé a Szolgáltató által az Előfizetői Szerződés
részeként nyújtott digitális tartalom vagy alkalmazás elérését, használatát (eltérés az Eszr. 9. §
(1) – (2) bekezdéseitől).
b) Az Üzleti Előfizető – ha elfogadta az Eszr. 26. § (3) bekezdésétől való eltérést – abban esetben sem
jogosult az Előfizetői Szerződést felmondani, ha:
i. a Szolgáltató a hiba kijavítására nyitva álló határidő eredménytelen elteltét követően a hibát 15
napig nem tudja elhárítani;
97
ii. az Szolgáltatás vonatkozásában az előfizető a felmondását megelőző 90 nap alatt több mint 10
hibabejelentést tett, amely alapján a Szolgáltató valós, érdekkörébe tartozó hibát hárított el, vagy
iii. a Szolgáltató a Szolgáltatást 30 napig nem az Előfizetői szerződés szerint teljesíti (eltérés az
Eszr. 26. § (3) bekezdésétől)
c) Üzleti Előfizetőt az üzlethelyiségen kívül kötött és a távollévők között megkötött Előfizetői Szerződés
esetén sem illeti meg az Előfizetői Szerződés megkötésétől számított 14 (tizennégy) napon belül indokolás
nélküli felmondási jog, ha a Szolgáltató az Előfizetői Szerződés teljesítését annak megkötését követő 14
napon belül megkezdte.
d) Üzleti Előfizető – ha elfogadta az eltérést az Eht 132. § (13) pontjától – nem mondhatja fel az Előfizetői
Szerződését, ha a határozott időtartamú Előfizetői Szerződés időtartama alatt az székhelyének változása
miatt a korábbi székhelyéről új székhelyére kéri az Előfizetői Hozzáférési Pont áthelyezését, és a
Szolgáltató az áthelyezési igényt rajta kívül álló okból teljesíteni nem tudja (eltérés az Eht. 132. § (13)
pontjától).
e) Nagykereskedelmi partner hálózatán igénybe vett helyhez kötött szolgáltatás esetén a Mobiladat
backup opció szolgáltatásra kötött Előfizetői Szerződés esetén Előfizető a szolgáltatás nyújtásának
megkezdésétől számított 14 (tizennégy) napon belül azonnali hatállyal felmondhatja, ha az Előfizetői
Szerződés további teljesítéséhez fűződő érdeke azon okból szűnt meg, hogy az Előfizetői Szerződésben
megjelölt igénybevételi helyen (cím, annak hiányában helyrajzi szám) a Szolgáltatás minősége nem felel
meg az Előfizetői Szerződésben foglaltaknak, vagy a Szolgáltatás nem vehető igénybe. A felmondási jog
gyakorlásának lehetőségéről, feltételeiről és következményeiről Szolgáltató köteles igazolható módon
tájékoztatni az Előfizetőt az Előfizetői Szerződés megkötésével egyidejűleg.
A megszűnés időpontja
Azonnali hatályú felmondási jog gyakorlása esetén a felmondó nyilatkozat Szolgáltatóhoz történő megérkezését
(megtételét vagy megküldését) követően a Szolgáltató haladéktalanul megteszi az Előfizetői Szerződés
megszüntetéséhez szükséges technikai lépéseket és az Előfizetői Szerződés legkésőbb a nyilatkozat
Szolgáltatóhoz történő megérkezését (megtételét vagy megküldését) követő napon szűnik meg.
Azonnali hatályú felmondási jog gyakorlása esetén a felmondó nyilatkozat Szolgáltatóhoz történő megérkezését
(megtételét vagy megküldését) követően a Szolgáltató haladéktalanul megteszi az Előfizetői Szerződés
megszüntetéséhez szükséges technikai lépéseket és az Előfizetői Szerződés legkésőbb a nyilatkozat
Szolgáltatóhoz történő megérkezését (megtételét vagy megküldését) követő napon szűnik meg.
Az Előfizetői felmondás módja
Az Előfizető az Előfizetői Szerződést szóban (telefonon), írásban vagy elektronikus úton jogosult felmondani.
A szóbeli (telefonos) felmondási jog a Központi Ügyfélszolgálat telefonos elérhetősége útján gyakorolható, míg az
írásbeli felmondási jog a Szolgáltató Központi Ügyfélszolgálatán, márkaképviseletein.
Az Előfizetői Szerződés körében meghatalmazottként eljáró személyek közül kizárólag az jogosult az Előfizető
nevében és helyett felmondani az Előfizetői Szerződést, akinek a rendelkezési jogosultsága kifejezetten kiterjed
az Előfizetői Szerződésről megszüntetés útján történő rendelkezésre is. Ilyen esetben az Előfizető tudomásul veszi,
hogy az Előfizetői Szerződés Előfizető által meghatalmazott személy általi megszüntetésével kapcsolatban a
Szolgáltatóval szemben sem kár, sem egyéb igényt nem érvényesíthet, továbbá tudomásul veszi, hogy
amennyiben az Előfizetői Szerződést az Előfizető által meghatalmazott személy a határozott időtartam lejárta előtt
megszünteti, úgy annak jogkövetkezményei az Előfizetőt terhelik.
Az Előfizető az Előfizetői Szerződést elektronikus úton jogosult felmondani ráutaló magatartással:
• elektronikus felületen elektronikus eszközzel történő aláírás;
98
• telefon útján a megszüntetésre vonatkozó jognyilatkozat közlése;
• elektronikus levél útján.
A felmondási jog gyakorlásának módjai:
• szóbeli (telefonos) felmondás esetén a Központi Ügyfélszolgálat telefonos elérhetősége útján;
• írásbeli felmondás esetén a Szolgáltató Központi Ügyfélszolgálatának címére, illetve levelezési címére
elküldve;
• ráutaló magatartással elektronikus úton történő felmondás esetén (i) a Szolgáltató Központi
Ügyfélszolgálatán, márkaképviseletein, elektronikus felületen elektronikus eszközzel történő aláírás, (ii)
elektronikus levél útján a Szolgáltató Központi Ügyfélszolgálati e-mail címére elküldve.
A szóbeli felmondás esetén Előfizető köteles a következő adatokat megadni: felmondani kívánt előfizetés(ek)hez
tartozó hívószám vagy az Előfizetői SIM kártya szám és ügyfélbiztonsági kód, előfizető neve, Előfizetői Hozzáférési
Pont(ok) címe. A Szolgáltató kérheti továbbá az Előfizető felmondási jogosultságának ellenőrzéséhez, hogy az
Előfizetői Szerződésen megadott egyéb adatokat, valamint az ugyanazon Ügyfélszámhoz tartozó másik
hívószámát, vagy egyéb olyan hívószámot, ahol azonnal visszahívható.
Írásbeli felmondás esetén Előfizető köteles a felmondást ellátni saját kezű aláírásával és az azonosítás érdekében
a következő adatokat megadni: felmondani kívánt előfizetés(ek)hez tartozó hívószám és ügyfélbiztonsági kód,
előfizető neve, Előfizetői Hozzáférési Pont(ok) címe.
Írásbeli felmondás esetén Előfizető köteles a felmondást ellátni saját kezű aláírásával és az azonosítás érdekében
a következő adatokat megadni: Előfizető neve, Szolgáltatás azonosítója és az Előfizetői Hozzáférési Pont(ok) címe.
Az elektronikus felületen történő felmondást Előfizető a Szolgáltató Üzlethelyiségében gyakorolhatja. Az
elektronikus felületen gyakorolt felmondás esetén Előfizető köteles a felmondást ellátni elektronikus felületen
elektronikus eszközzel történő aláírásával és az azonosítás érdekében a következő adatokat megadni: felmondani
kívánt előfizetés(ek)hez tartozó hívószám és ügyfélbiztonsági kód, előfizető neve, Előfizetői Hozzáférési Pont(ok)
címe.
A Központi Ügyfélszolgálat elektronikus levelezési címére elküldött elektronikus levél útján közölt felmondás esetén
Előfizető köteles az azonosítás érdekében a következő adatokat megadni: előfizetés(ek)hez tartozó hívószám vagy
az Előfizetői SIM Kártya szám és ügyfélbiztonsági kód, előfizető neve, Előfizetői Hozzáférési Pont(ok) címe.
Az Előfizető köteles a felmondás Szolgáltatóval való közlés időpontjában fennálló, valamennyi esedékes, illetve
lejárt tartozását azonnal kiegyenlíteni. Az írásban történő felmondás (felmondási idő) kezdő időpontjának az a nap
számít, amely napon az Előfizető felmondását a Szolgáltató átveszi, szóbeli (telefonos), illetve elektronikus úton
gyakorolt felmondás esetén, amikor a felmondást Előfizető a Szolgáltatóval közli, illetve amikor a Szolgáltató
tudomására jut. A felmondási időtartam – azaz a felmondás Szolgáltatóval való közlésének időpontja és az
előfizetői jogviszony megszűnésének időpontja közötti időtartam – alatt keletkező díjakat (a havi előfizetési díj,
illetve egyéb havidíj időarányos részét és a forgalmi díjakat) a Szolgáltató az Előfizetőnek kiszámlázza.
Az Előfizető köteles a felmondás Szolgáltatóval való közlés időpontjában fennálló, valamennyi esedékes, illetve
lejárt tartozását azonnal kiegyenlíteni. Az írásban történő felmondás (felmondási idő) kezdő időpontjának az a nap
számít, amely napon az Előfizető felmondását a Szolgáltató átveszi, szóbeli (telefonos), illetve elektronikus úton
gyakorolt felmondás esetén, amikor a felmondást Előfizető a Szolgáltatóval közli, illetve amikor a Szolgáltató
tudomására jut. A felmondási időtartam – azaz a felmondás Szolgáltatóval való közlésének időpontja és az
előfizetői jogviszony megszűnésének időpontja közötti időtartam – alatt keletkező díjakat (a havi előfizetési díj,
opciós díj, illetve az egyéb szolgáltatások díjának időarányos részét) a Szolgáltató az Előfizetőnek kiszámlázza.
Az Előfizető az Előfizetői Szerződést egy általa megjelölt határnapra is felmondhatja, amennyiben ahhoz a
Szolgáltató előzetesen hozzájárult. Ebben az esetben az Előfizető a felmondásról szóló nyilatkozatában köteles
megjelölni azt a határnapot, amely naptól a nyújtott szolgáltatást nem kívánja igénybe venni. E határnap a
99
felmondás megtételétől, vagy megküldésétől számított nyolcadik és harmincadik nap között lehet. A Szolgáltató e
határnapon köteles a szolgáltatás nyújtását megszüntetni.
A felmondás megtételének napja az a nap, amikor az Előfizető által megtett felmondás a Szolgáltató tudomására
jut.
A felmondás megküldésének napja az a nap, amikor az Előfizető által postai úton vagy elektronikus levél útján
küldött írásbeli felmondást a Szolgáltató kézhez veszi.
Amennyiben a megtétel vagy megküldés napja munkaszüneti napra esik, abban az esetben az azt követő
munkanap minősül a megtétel vagy megküldés időpontjának. A határidő számítása szempontjából a határidő első
napjának a megtétel vagy megküldés napját követő első munkanap minősül.
8.2.2.4. Az Előfizetői Szerződés megszűnésének a következményei
Az Előfizetői Szerződés megszűnésével egyidejűleg a szerződésből eredő valamennyi fizetési kötelezettség
esedékessé válik. Az Előfizető köteles a fennálló, valamennyi esedékes, illetve lejárt tartozását azonnal
kiegyenlíteni.
Az Előfizetői Szerződés megszűnésekor a Szolgáltató az utolsó tárgyi időszakra vonatkozó számlát, valamint a
Szolgáltatás alapján járó még ki nem egyenlített és esedékes tartozásról számlát küld az Előfizető részére.
Az Előfizetői Szerződés megszűnésére tekintet nélkül a Szolgáltató hálózatából indított hívások ki nem számlázott
díját, valamint a kétoldalú megállapodások (barangolás (roaming)) alapján, a partner mobil rádiótelefon szolgáltató
hálózatából indított és hálózatában fogadott hívások Szolgáltató által megelőlegezett díját az Előfizető köteles a
Szolgáltató által kiállított számla ellenében, a számlában megjelölt határidőn belül kiegyenlíteni.
Az Előfizetői Szerződés megszűnése esetén a Szolgáltató az Előfizetővel, illetve a Számlafizetővel csak abban az
esetben köt új Előfizetői Szerződést, ha az Előfizetőnek vagy a Számlafizetőnek vele szemben Szolgáltatás
igénybevételéből eredő díjtartozása nem áll fenn, vagy a korábbi Előfizetői Szerződés megszűnése nem az
Előfizető és/vagy a Számlafizető érdekkörében felmerülő okból történt. Amennyiben az Előfizető vagy a
Számlafizető a korábbi tartozását csak jelentős késedelemmel (legalább 2 (kettő) hónappal az esedékességet
követően) egyenlítette ki, úgy a Szolgáltató jogosult a hitelképesség-vizsgálat eredményétől függő összegben
díjelőleg befizetését előírni. A befizetett díjelőleget a Szolgáltató az előleg befizetésétől számítva 12 (tizenkét)
befizetett számla után folyamatosan, az Előfizető mindenkori aktuális számlájában írja jóvá.
Az Előfizető tudomásul veszi, hogy az Előfizetői Szerződés megszűnését, vagy az előfizetői szám lecserélését
követő 6 (hat) hónap letelte után az Előfizető hívószámát a Szolgáltató újra felhasználhatja. Az Előfizető a
Szolgáltatóval szemben erre hivatkozással semmiféle kártérítési igényt nem érvényesíthet.
Amennyiben a Szolgáltató ügyfélszolgálatán az Előfizető bejelenti, hogy az Előfizetői Szerződést álképviselő
kötötte meg, és a hatósági vizsgálat megállapítja, hogy az Előfizetői Szerződés megkötésekor visszaélés történt,
a Szolgáltató az Előfizetői Szerződést semmisnek tekinti. Az Előfizetői Szerződésből eredő igényeinek
érvényesítését a Szolgáltató az illetékes hatóság eljárásának jogerős (amennyiben értelmezhető) lezárultáig
felfüggeszti. A bejelentés megtételéhez szükséges a rendőrségi jegyzőkönyv vagy feljelentés másolata arról, hogy
az Előfizető cégjegyzésre jogosult képviselőjének személyazonosításra alkalmas okmányait az Előfizetői
Szerződés megkötése előtt elvesztette, illetve azokat ellopták, vagy arról, hogy az Előfizető adataival visszaélve,
vagy bűncselekményt elkövetésével kötöttek Előfizetői Szerződést a Szolgáltatóval.
Az Előfizetői Szerződés megszűnése esetén – a 8.2.3.4. pontban és a 8.2.1.2. a) c) d) e) pontokban meghatározott
esetek kivételével – sem kiszállási díj, sem bármilyen egyéb költség (különösen a Szolgáltató tulajdonát képező
eszköz amortizációs értékcsökkenése) nem hárítható át az Előfizetőre.
Az elektronikus hírközlésre vonatkozó szabályoknak és az Előfizetői Szerződésnek megfelelő Előfizető általi
felmondás esetében a Szolgáltató nem kötheti ki az Előfizetői Szerződés megszűnése feltételeként a Szolgáltató
100
tulajdonát képező, az Előfizető részére átadott eszközök visszaszolgáltatását. Az Előfizető felmondása, az
Előfizetői Szerződés megszűnése az Előfizetői Szerződéssel összefüggő elektronikus hírközlő eszközre vonatkozó
polgári jogi jogviszonyt nem érinti, arra a Polgári Törvénykönyvről szóló törvény szabályai az irányadók.
Az Előfizetői Szerződés megszűnése esetén a Szolgáltató valamennyi ügyfélszolgálatán köteles lehetővé tenni az
Előfizető számára a Szolgáltató tulajdonát képező, az Előfizető részére átadott eszköz visszaszolgáltatását,
valamint igazolást adni a visszaszolgáltatásról az Előfizető részére. Nem írható elő a visszaszolgáltatásra olyan
eljárás, amely az Előfizető számára indokolatlan költséget vagy aránytalan nehézséget jelentene.
A 8.2.2.3. pontban foglalt felmondás esetén a Szolgáltató csak a szerződéskötéstől a felmondásig eltelt időre járó
arányos havidíjat, valamint forgalomarányos díjat tartalmazó Szolgáltatás esetében az Előfizető által ténylegesen
felhasznált forgalom díját, vagy a Szolgáltatással igénybe vett eseti díjas egyéb Szolgáltatások ellenértékét
követelheti. A Szolgáltató egyéb költséget, így különösen felmondási vagy adminisztrációs díjat nem számíthat fel.
Az Előfizető 8.2.3.8. pont szerinti elállása esetén a felek kötelesek egymással elszámolni, a Szolgáltató köteles az
adott szerződés alapján befizetett díjakat legfeljebb az elállást követő 30 (harminc) napon belül visszatéríteni az
Előfizető számára, az Előfizető pedig egyidejűleg köteles a Szolgáltató tulajdonában lévő, a Szolgáltató által az
Előfizető részére átadott eszközöket a Szolgáltatónak átadni.
A 8.2.2.3. e) pontban foglalt felmondás esetén a Szolgáltató csak a szerződéskötéstől a felmondásig eltelt időre
járó arányos havidíjat, valamint forgalomarányos díjat tartalmazó Szolgáltatás esetében az Előfizető által
ténylegesen felhasznált forgalom díját, vagy a Szolgáltatással igénybe vett eseti díjas egyéb Szolgáltatások
ellenértékét követelheti. A Szolgáltató egyéb költséget, így különösen felmondási vagy adminisztrációs díjat nem
számíthat fel.
Az Üzleti Előfizető ha határozott időtartamú Előfizetői Szerződést a határozott időtartam lejárta előtt mondja fel,
vagy a Szolgáltató felmondására a szerződésszegésével maga szolgáltat okot – amely esetben a felmondási idő
legfeljebb 8 nap lehet -, a Szolgáltató nem csak az Előfizető által igénybe vett kedvezményeket – ideértve a
eszközvásárlásból eredő kedvezményeket – követelheti az Előfizetőtől, hanem valamennyi olyan kedvezményt,
amelyet az Előfizetői Szerződésre tekintettel az Előfizetőnek biztosított, és a felmondáshoz egyéb hátrányos
jogkövetkezményt (pl. kötbér) is fűzhet (eltérés az Eht. 134. § (15a) bekezdésétől).
Üzleti Előfizető esetében a határozott idejű Előfizetői Szerződés felmondása esetén az Üzleti Előfizető a részére a
Szolgáltató által nyújtott teljes eszközkedvezmény összegét köteles megtéríteni. (eltérés az Eszr. 26. § (4) és
bekezdésétől).
8.2.2.5. Az Előfizető kötelezettségei a szerződés megszűnése esetén
Az Előfizetői Szerződés megszűnése esetén az Előfizető köteles a Szolgáltató tulajdonában lévő és a hálózatról
leválasztható kihelyezett távközlő berendezéseket és Eszközöket (pl. médiabox, mediacard, kábelmodem, router)
rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban a szerződés megszűnését követő 3 munkanapon belül
visszaszolgáltatni. A Szolgáltató valamennyi Ügyfélszolgálatán lehetővé teszi a Szolgáltató tulajdonában lévő
Eszközök visszaszolgáltatását. Az Eszközök visszaadásáról a Szolgáltató igazolást ad az Előfizető részére.
Amennyiben az Előfizető ezen kötelezettségének nem tesz eleget, köteles a kárt megtéríteni, illetve az ÁSZF 2.
számú mellékletében meghatározott összegű kártérítési díjat megfizetni. Helyhez kötött szolgáltatások esetén,
amennyiben a szolgáltatás vagy az Eszköz jellege indokolja, a Szolgáltató maga szereli le és szálltja el a
tulajdonában álló Eszközöket, amely leszerelés és elszállítás érdekében az Előfizető köteles a Szolgáltatóval
együttműködni. Az Előfizető kártérítési kötelezettsége mind az Eszközök megrongálódása, mind azok
visszaadásának elmulasztása esetén fennáll, mely utóbbi esetben a felek úgy tekintik, hogy az adott berendezés
megsemmisült. A Szolgáltató saját döntése alapján – méltányosságból – biztosíthatja az Előfizetői Szerződés
megszűnését követő 1 hónapon belül az Előfizető részére az eszköz visszaszolgáltatásának lehetőségét a
kártérítési díj jóváírása mellett. Ez időn túl az Eszköz visszaszolgáltatása nem eredményezi a kártérítési díj
jóváírását. Az e bekezdésben meghatározott méltányosság gyakorlása kizárólag a Szolgáltató döntésének
függvénye, és nem keletkeztet az itt meghatározott bármely határidőn túli eszköz-átvételi kötelezettséget a
Szolgáltató oldalán.
101
A Helyhez kötött műsorterjesztés szolgáltatás esetében a Szolgáltató által az Előfizető rendelkezésre bocsátott
Eszköz (digitális televíziókészülék) visszavételét az Előfizetői Szerződés megszűnésekor a fentiek szerint biztosítja
az Előfizető számára a Szolgáltató, kivéve, ha az Eszköz teljes körűen alkalmas más műsorterjesztési
szolgáltatások – ha van ilyen, különösen az előfizető által választott új műsorterjesztési szolgáltatás – keretében
8.2.3.Egyéb Előfizetői Szerződés megszűnési esetek és feltételeik
8.2.3.1. Közös megegyezés
Az Előfizetői Szerződés megszűnik a Felek által megállapított időpontban, ha a szerződő felek közösen ebben
megállapodnak, és azzal a feltétellel, hogy a Felek a Ráutaló magatartással kötött Előfizetői Szerződést Ráutaló
magatartással, kifejezett szóbeli vagy írásos nyilatkozattal, a szóban kötött Előfizetői Szerződést kifejezett szóbeli
vagy írásos nyilatkozattal, míg az írásban kötött Előfizetői Szerződést kifejezett írásos nyilatkozattal szüntethetik
meg.
8.2.3.2. Előfizető jogutód nélküli megszűnése, valamint a Szolgáltató jogutód
nélküli megszűnése
Az Előfizetői Szerződés megszűnik az Előfizető jogutód nélküli megszűnésével, valamint a Szolgáltató jogutód
nélküli megszűnésével.
Az Előfizető jogutód nélküli megszűnése esetén a végelszámoló vagy a felszámoló (a továbbiakban: Képviseletre
jogosult) köteles a jogutód nélküli megszűnés tényét az Előfizető törléséről hozott bírósági végzés meghozatalát
követően haladéktalanul a Szolgáltató irányába bejelenteni és hitelt érdemlően igazolni, mely az arra illetékes
cégbíróság által az Előfizető cégjegyzékből történt törléséről kiállított, hivatalos dokumentum bemutatásával
történhet. Szolgáltató jogosult a már bemutatott, cégbírósági dokumentumról másolatot készíteni és azt 1 évig
megőrizni. A Képviseletre jogosult tudomásul veszi, hogy az Előfizetői Szerződés a cégbírósági dokumentumban
szereplő, jogutód nélkül történő megszűnés napjára visszamenőleg szűnik meg.
Számhordozási eljárással az átvevő Szolgáltatóhoz került hívószám esetében az Előfizetői Szerződés – a jogutód
nélküli megszűnés esete miatti – megszűnését követően az érintett hívószám későbbi felhasználására való
jogosultsága visszakerül az átadó Szolgáltatóhoz, mint a számkijelölési engedély jogosultjához. A Képviseletre
jogosult tudomásul veszi, hogy a cégbírósági dokumentum bemutatását követően az Előfizetői Szerződés a
cégbírósági dokumentumban szereplő, jogutód nélkül történő megszűnés napjára visszamenőleg szűnik meg.
Ha az Előfizető vagy bármely más személy az Előfizető jogutód nélküli megszűnésének napja és ezen ténynek a
Szolgáltató felé történő bejelentése közötti időben az Előfizetői Szolgáltatást sajátjaként használja, köteles a
Szolgáltatások igénybevételének ellenértékét a Szolgáltató felé kifizetni.
Ezen díjakat a Szolgáltató a végelszámoló számlában számlázza ki, melynek a számlán feltüntetett, határidőre
történő befizetése az aláírásra jogosultat terheli és melynek elmulasztása esetén ezen díjak a polgári jog szabályai
szerint behajthatóvá válnak.
Képviseletre jogosultnak az eredeti, cégbírósági dokumentum bemutatására, illetve hitelt érdemlő igazolására a
Szolgáltató márkaképviseletein vagy az Ügyfélszolgálat elektronikus levelezési címére
(corporate.hu@vodafone.com) elküldött elektronikus levél formájában van lehetősége.
8.2.3.7. Az Előfizető elállása
Üzleti Előfizető akkor sem jogosult elállni az Előfizetői Szerződéstől, ha a Szolgáltató az Előfizetői Szerződésben
a szolgáltatás nyújtásának megkezdésére meghatározott határidőt túllépi (Eltérés az Eszr. 8. § (5) bekezdésétől).
Üzleti Előfizetőt az üzlethelyiségen kívül kötött és a távollévők között megkötött Előfizetői Szerződés esetén az
Előfizetői Szerződés megkötésétől számított 14 (tizennégy) napon belüli elállási jog nem illeti meg. Ha a
Szolgáltató az Előfizetői Szerződés teljesítését az elállási jog gyakorlására nyitva álló határidőn belül már
104
megkezdte, az Előfizetőt az Előfizetői Szerződés megkötésétől számított 14 napon belül indokolás nélküli, azonnali
hatályú felmondási jog sem illeti meg.
Amennyiben az Előfizető a 8. § (5) bekezdésétől való eltéréshez nem járult hozzá, akkor az Előfizetői Szerződéstől
személyesen a Szolgáltató Üzlethelyiségében jogosult elállni az elállással érintett szolgáltatás igénybevételéhez
szükséges Előfizetői SIM Kártya Szolgáltató részére történő egyidejű visszaszolgáltatásával.
Elállás esetén Előfizető köteles a következő adatokat megadni: érintett hívószám és ügyfélbiztonsági kód, valamint
az Előfizető neve. A Szolgáltató kérheti továbbá az Előfizető elállási jogosultságának ellenőrzéséhez, hogy az
Előfizetői Szerződésen megadott egyéb adatokat, valamint az ugyanazon ügyfélszámhoz tartozó másik
telefonszámát, vagy egyéb olyan telefonszámot, ahol azonnal visszahívható.
Az Előfizető köteles az elállás Szolgáltatóval való közlés időpontjában fennálló, valamennyi esedékes, illetve lejárt
tartozását azonnal kiegyenlíteni

  1. Ügyfélkapcsolat, panaszkezelés, jogviták
    9.1. Az előfizetői panaszok kezelése, folyamata, díjreklamáció és kártérítési igények intézése
    9.1.1.Előfizetői bejelentésnek minősül az előfizetői panasz
    Előfizetői panasz: Előfizetői Szerződés alapján igénybe vett Szolgáltatás nyújtásával összefüggésben az Előfizető
    által tett olyan bejelentés, amely az Előfizetőt érintő egyéni jogsérelem vagy érdeksérelem megszüntetésére irányul
    és nem minősül hibabejelentésnek;
    9.1.2.Bejelentés megtétele a Szolgáltatónál
    Az előfizetői panaszokat az Előfizető vagy képviselője, meghatalmazottja a Szolgáltató Központi Ügyfélszolgálatán
    vagy egyéb ügyfélszolgálati irodáiban (márkaképviseleti és viszonteladói üzlet) terjesztheti elő szóban vagy
    írásban. A Szolgáltató Ügyfélszolgálatainak elérhetőségére vonatkozó adatokat, információkat a
    www.vodafone.hu/uzletkereso oldal tartalmaz.
    Az előfizetői és felhasználói bejelentések intézésére, panaszok kivizsgálására és orvoslására, az Előfizetők és
    felhasználók tájékoztatására a Szolgáltató telefonon, interneten, postacímen elérhető, valamint az Előfizetők és
    felhasználók számára nyitva álló Ügyfélszolgálatot tart fenn, az alábbi elérhetőségeken:
    A Központi Ügyfélszolgálat
    a) ügyfélforgalom előtt nyitva álló helyiségének címe: 1062 Budapest, Váci út 1-3. (Westend City Center);
    b) telefonszáma: 1788, amelyek a hét minden napján 0-24 órában a Szolgáltató hálózatán belül belföldről
    díjmentesen hívható; vagy +36 1 288 1788, amelyekre irányuló hívások a hívó fél díjcsomagja szerint
    számlázódnak;
    c) ügyfélforgalom előtt nyitva álló helyiség nyitvatartási ideje: hétfő-szombat: 10.00-20.00, vasárnap: 10.00-
    18.00;
    d) postacíme: 1476 Budapest, Pf. 350.;
    e) e-mail elérhetőségei: corporate.hu@vodafone.com, Helyhez kötött szolgáltatás esetén:
    vipuzleti.hu@vodafone.com
    Helyhez kötött szolgáltatás esetén az Üzleti Előfizetők telefonos ügyfélszolgálatának országos telefonszáma:

  2. Az Ügyfélszolgálaton keresztül (telefonon, írásban, személyesen) történő ügyintézéshez az Előfizető köteles
    megadni az egyértelmű azonosításához szükséges személyes adatokat, elsődlegesen az Előfizető által megadott
    (4-6 jegyű, arab számokból álló) Ügyfélbiztonsági kódot, ennek hiányában az Előfizető, illetve az Előfizető
    képviselőjének azonosításához szükséges egyéb személyes adatokat. A Szolgáltató kérheti továbbá, hogy az
    Előfizető adja meg az ugyanazon Ügyfélszámhoz tartozó másik hívószámát, vagy egyéb olyan hívószámot, ahol
    azonnal visszahívható. Amennyiben – a Szolgáltató által meghatározott esetekben – elengedhetetlen mindezek
    megadása, és az Előfizető ezen kérésnek nem tesz eleget, a Szolgáltató az Előfizető igényét elutasítja. Sikeres
    azonosítás esetén a Szolgáltató az azonosított személyt Előfizetőnek, illetve az Előfizető helyett és nevében az
    Előfizetői Szerződésből eredő jogok gyakorlására, és kötelezettségek teljesítésére jogosult személynek tekinti.
    Előfizető köteles a Szolgáltató panaszkivizsgálási és hibaelhatárolási eljárása során megadni minden olyan adatot,
    mely a Szolgáltató megítélése szerint a bejelentés kivizsgálásához elengedhetetlen. Amennyiben az Előfizető a
    kért adatokat nem bocsátja a Szolgáltató rendelkezésére, úgy a Szolgáltató nem köteles a bejelentéssel érdemben
    foglalkozni.
    Amennyiben a MobilVásárlás Szolgáltatás igénybevétele során a megrendelni/vásárolni kívánt
    terméket/szolgáltatást a Szolgáltatótól és Előfizetőtől elkülönülő Harmadik Fél biztosítja, a termék/szolgáltatás árát,
    108
    minőségét, illetve a vásárlás egyéb körülményeit illető reklamációkat a Szolgáltató Ügyfélszolgálata nem kezeli. A
    Szolgáltatóhoz a MobilVásárlás Szolgáltatással kapcsolatosan kizárólag a Szolgáltató saját érdekkörében felmerült
    okokra vonatkozó panaszok ügyében fordulhatnak az Előfizetők.
    Helyhez kötött szolgáltatás esetén az Előfizető tudomásul veszi, hogy a Szolgáltató az Ügyfélszám megadásán
    keresztül végzi el az Előfizető azonosítását minden olyan esetben, amikor arra az Előfizető személyazonosító
    okmányaiból történő közvetlen meggyőződés útján nincs lehetőség. Az Előfizető saját érdekében vállalja, hogy
    Ügyfélszámát magántitokként kezeli, azt illetéktelen harmadik személy részére nem adja át, nem teszi
    hozzáférhetővé. Az Előfizető tudomásul veszi továbbá, hogy a Szolgáltató az Előfizető ügyfélszámát a
    Szolgáltatónak megadó harmadik személyt jogosult úgy tekinteni, mint akit az Előfizető a Szolgáltatóval szembeni
    képviseletére meghatalmazott, kivéve, ha az Előfizető a Szolgáltatóval közölt írásbeli nyilatkozatban eltérően
    rendelkezett. A Szolgáltató adatkezelésével kapcsolatos egyéb tájékoztatást az ÁSZF 3. számú mellékletét képező
    Adatkezelési Tájékoztató tartalmazza

A felügyeleti szervek elérhetősége (cím, telefonszám, egyéb elérhetőség)
A Szolgáltató szolgáltatási tevékenysége felett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság gyakorolja a szakmai
felügyeleti jogokat.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Központi elérhetősége:
Cím: 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.
Levelezési cím: 1525 Budapest Pf. 75.
Telefon: +36 1 457 7100 Fax: +36 1 356 5520
E-mail: info@nmhh.hu
Honlap: www.nmhh.hu
Központi Ügyfélfogadó Iroda:
Cím: 1133 Budapest, Visegrádi u. 106.
Levelezési cím: 1376 Budapest, Pf. 997 Telefon: +36 1 468 0673
Fax: +36 1 468 0509
9.2.1.További felügyeleti szervek
Gazdasági Versenyhivatal
Cím: 1054 Budapest, Alkotmány u. 5.
Levelezési cím: 1391, Budapest 62. Pf. 211
Telefonszám: +36 1 472 8900
Honlap: www.gvh.hu